XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś jak słyszeliśmy w liście biskupów rozpoczniemy Tydzień Wychowania w Polsce.

Także dziś w Markowej Beatyfikacja rodziny Ulmów

W środę zapraszamy  na nowennę do Matki Bożej.  Wcześniej pół godziny adoracja w ciszy.  

We czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 

W piątek NMP Bolesnej.

W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Odpustową ku czci św. Michała Archanioła.  Jak zwyczajnie będą to trzy dni dla wszystkich stanów w parafii. W piątek; w sobotę o 18 i w niedzielę na wszystkich mszach  ks. Maksymilian Lelito  poprowadzi w ramach naszej nowenny triduum dla dorosłych. Zapraszamy serdecznie rodziców i starszych w te dni.

Dodatkowo po nowennie w piątek spotkanie wszystkich rodziców z całej parafii młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W sobotę po nowennie  prosimy wszystkich rodziców z całej parafii dzieci przygotowujących się do I komunii świętej. 

Już dziś prośba do rodzin  z Podkościela od Michalik Władysław domy wzdłuż ul. św. Jana Pawła II do góry do końca wraz  z nowymi domami do lasu o  przygotowanie kościoła na odpust. / wg porządku kolędowego /. Bóg zapłać za podjęcie tego trudu.

Także dziękujemy za ofiary  składane na budowę kościoła w Porębie przed tygodniem w kwocie 5 tys. 740 zł .

W sobotę na Hali Łabowskiej była msza w intencji oddziału Żandarmerii i jej kapelana ks. Władysława Gurgacza.  Dziękuje za udział wszystkim szczególnie grupie rowerowej.                                        

Dziś na Ostrej Msza Święta w intencji ŻOŁNIERZY –  PARTYZANTÓW ARMII KRAJOWEJ. ROZPOCZĘCIE UROCZYSTOŚCI O GODZ.14:00.

Zbiórka ministrantów i lektorów z Żeleźnikowej Wielkiej i Małej w sobotę o godzinie 10 w Domu Parafialnym; później rozgrywki piłki nożnej. Obecność obowiązkowa.

Uroczyste chrzty w tym miesiącu ze względu na odpust będą za tydzień na mszy o 11. 

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Anna Grońska ze ścieżek z Małej Żeleźnikowej.

Wójt Gminy Nawojowa serdecznie zaprasza w najbliższą niedzielę do kościoła parafialnego w Nawojowej  gdzie o  godzinie 12:00  sprawowana będzie msza święta w intencji 84 rocznicy napaści Zawiązku Radzieckiego na Polskę oraz w I rocznice odsłonięcia pomnika kapitana Tadeusza Radziszewskiego, który został zamordowany w Katyniu. Po mszy świętej nastąpi  przemarsz na cmentarz gdzie przy pomniku kpt. Tadeusza Radziszewskiego zostanie odczytany uroczysty Apel Poległych.