XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś po mszy świętej o 9.30 nowenna ku czci św. Michała Archanioła. Na mszy o 11 uroczysty chrzest dzieci. W tygodniu do soboty o 18.

Jutro; we wtorek i w środę zapraszamy wszystkie dzieci z całej parafii na swoje nauki stanowe. 

W środę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o 16.30. Pół godziny przed nowenną adoracja w ciszy.

We czwartek; w piątek i w sobotę prosimy młodzież na nowennę.

W sobotę przed południem w kościele od 9 do 10 spowiedź  przed odpustem i pierwszym piątkiem października.

W sobotę po nowennie  zbiórka ministrantów i lektorów przed Uroczystością Odpustową.

Za tydzień w niedzielę msze o 7;9;11;16 / nie będzie za tydzień mszy w kaplicy! /. O 11 Uroczysta msza święta odpustowa celebrowana przez ks. Prałata Antoniego Augustyna z Łęgu Tarnowskiego, który przeżywa 50 – lecie kapłaństwa. Prośba do dzieci I komunijnych, aby przyszli na sumę odpustową  w strojach I komunijnych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Także zespoły muzyczne „ Skierki” oraz „ Aniołki św. Michała”. Prośba do strażaków o przyjście w swoich strojach. Zabierzmy z ciemnicy na procesje tam przygotowane feretrony i chorągwie. 

Dziękujemy panom Różański Michał, Różański Grzegorz, Różański Rafał, Krzysztof Słaby, Jarosław Michalik, Marek Michalik z podkościela oraz Adamowi Witowskiemu  za czyszczenie otoczenia kościoła   i plebani. Bóg zapłać!

Jest prasa katolicka.  

Dwie msze gregoriańskie  z zamówionych na pogrzebie za  zm. Tadeusza Barnacha odprawi o. Stanisław Lelito na Białorusi. Msze gregoriańskie za zm. Annę Dziedzic ;  msze gregoriańskie za zm. Annę Grońską odprawi o. Maciej w Argentynie. Ks. Maksymilian odprawi 30 intencji za ks. Prałata Drożdża. Ks Robert Biel 10 intencji za ks. Prałata Drożdża; 50 intencji za zm. Marię Węgrzyn; 12 intencji za zm. Julię Lelito  i za zm. Ciuła Stanisław 8 intencji. Przekażemy w tygodniu Ks. kardynałowi Konradowi Krajewskiemu za zm. Julię Lelito 25 intencji; zm. Annę Grońską 48; zm. Tadeusz Barnach 38: zm. Bolesław Michalik 6;  zm. Augustyn Lelito 6; zm. Mieczysław Barnach 6; zm. Janina Skoczeń 10; zm. Stanisław Sroka 10; zm. Cecylia Krzesz 12.