You are currently viewing XXI Niedziela Zwykła  21.08.2022

XXI Niedziela Zwykła 21.08.2022

Ks. Maksymilianowi dziękujemy za głoszone dziś Słowo Boże i okazywaną pomoc duszpasterską w czasie wakacji. Pewno będziemy nieraz jak to ma miejsce dotąd słuchać kazań z Rzymu głoszonych przy grobie św. Jana Pawła II. Polecamy się księże twoim tam modlitwom.

Jutro wspomnienie NMP Królowej.

W środę św. Bartłomieja Apostoła. W środę o 18 nowenna do Matki Bożej a wcześniej pół godziny adoracja w ciszy. Przez poprzednie dwie środy rozważaliśmy o cudownym medaliku Niepokalanej. Poświęcone zostały ostatnio i można zabrać sobie z ołtarza Matki Bożej.

W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Z tej racji nie obowiązuje w piątek abstynencja od pokarmów mięsnych.  Msze w kościele o 7 i 18; zaś w kaplicy o 17.

Serdeczne dzięki wszystkim modlącym się w piątek  na naszym cmentarzu za zmarłych tam spoczywających oraz wypominanych w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę synodalną będziemy mówić o mediach w życiu Kościoła.

ZAPOWIEDZI – pierwsze

Bartłomiej Zabel zam. Piła oraz Kinga Sroka  zam. Żeleźnikowa Mała

ZAPOWIEDZI – trzecie

Legutko Dominik zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Aleksandra Lorek zam. Kokuszka;

Krzesz Krzysztof zam. Żeleźnikowa Mała oraz Wszołek Patrycja zam. Olszyny;

Skoczeń Marek zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Katarzyna Pierzchała zam. Kamionka Wielka;