You are currently viewing XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  28.08.2022

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.08.2022

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś jeszcze ostatnia niedziela w porządku wakacyjnym. Nie ma mszy popołudniowej.

Dziękuje ks. Mirosławowi oraz ks. Grzegorzowi za pomoc w dniu dzisiejszym.

W środę zapraszamy  na nowennę do Matki Bożej, w której dziękować chcemy za szczęśliwie przeżyte wakacje i  opiece Maryi  polecać  będziemy  ważne intencje nowego roku szkolnego. Wcześniej pół godziny adoracja w ciszy.

W tym tygodniu w liturgii wypada I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca września.

We czwartek uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msze święte o godz. 8 w kościele parafialnym i o godz. 9 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa dzieci wraz z rodzicami po czym za sztandarem szkolnym pójdziemy do szkoły. Nauczycielom, dzieciom i rodzicom życzymy owocnego przeżywania tego czasu w nowym roku szkolnym i w tej intencji się będziemy modlić.

We czwartek o 18 modlimy się o dobre i liczne powołania do Służby Bożej  w Kościele.

W piątek oddajemy się Sercu Pana Jezusa.

Spowiadać będziemy w tym tygodniu  codziennie przed rannymi mszami świętymi oraz po południu. W kaplicy spowiedź od 15.15 potem msza święta o 16.

W piątek odwiedzimy chorych w domach. / ks. Katecheta w sobotę /.

W sobotę na Hali Łabowskiej o godz. 12 msza święta ku czci żołnierzy wyklętych wśród nich ks. Władysława Gurgacza. Organizujemy wyjazd rowerami spod kościoła w sobotę o 8.40.  Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.  Jest też możliwość raz w roku wyjechać tam samochodem prywatnie do czego zachęcam.

W sobotę o 18 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Rozpoczniemy modlitwą różańcową; potem msza święta.

Za tydzień po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Będzie też msza o 16.

Za tydzień o 17 zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie na plebani. 

Serdecznie dziękujemy za zakup i wymianę wszystkich reflektorów w prezbiterium i pracę przy dzwonach  panom Robertowi, Dawidowi i Hubertowi Nakielskim.  

Kardynał Konrad Krajewski odprawi msze święte za naszych zmarłych parafian  w najbliższym czasie na Watykanie. Na tablicy ogłoszeń więcej informacji.