You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI   ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

  • Post category:Ogłoszenia

Cieszymy się obecnością w  naszej świątyni parafialnej wszystkimi gośćmi i parafianami, którzy tworzą tę modlitewną wspólnotę.  Bóg zapłać ks. Prałatowi Antoniemu Augustynowi za przewodniczenie sumie odpustowej i  wygłoszone dziś Słowo Boże .

 Dziękuję wszystkim kapłanom z dekanatu i okolicy; księżom rodakom.  Dziękujemy scholi  „ Skierki”  i  „ Aniołkom św. Michała” za piękny śpiew na ręce pani Natalii Kowalik i pani Irenie Górowskiej. Wszystkim dzieciom, które sypały kwiaty, dzieciom I komunijnym,  strażakom oraz dziękuję rodzinom z podkościela za piękne przygotowanie świątyni i jej otoczenia na uroczystość odpustu. Dziękuję paniom na ręce p. Halinki Oleś za przygotowanie stołu dla naszych gości na plebani; także za dary na stół. Wszystkim życzę aby św. Michał Archanioł wspierał każdego z Was swoim wstawiennictwem i opieką. Dziękujemy za liczny udział parafian w 9 dniowej nowennie ku czci św. Michała poprzedzającej dzisiejszą uroczystość odpustową oraz w spowiedzi.

Msze  odpustowe dziś w naszym kościele o  7, 9, 11, 16. 

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

  • w środę św. Wincentego a Paulo;  nowenna do MBNP o 18; pół godziny wcześniej adoracja w ciszy. We czwartek  św. Wacława;
  • w piątek  św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Z racji wspomnienia naszego patrona będą w tym dniu msze o 7 i 18.
  •  W sobotę św. Hieronima.

W przyszłą niedzielę z racji Uroczystości NMP Różańcowej  jak co roku o 9.30 procesja różańcowa wokół kościoła. Dlatego  zwracamy się do róż o przygotowanie ołtarzy: Józefa Rogowskiego, Janiny Majca z Małej, Tadeusza Mężyka  z Myślca; Antoniego Mężyka . Proszę tylko przygotować ołtarze bez kwiatów! .  Zmianę tajemnic proszę dokonać prywatnie.

We wtorek gościliśmy ks. Kardynała Konrada Krajewskiego, który był w drodze na Ukrainę i przekazaliśmy na jego ręce 200 intencji mszalnych.

Są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 29 zł oraz ścienne za 9 zł.