You are currently viewing XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022

Od jutra sierpień –  rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Starajmy się tego ducha może nawet całkowitej abstynencji wprowadzić  w nasze życie. Zachęcamy również do podejmowania zobowiązań wpisując do księgi trzeźwości.

Jest to również już połowa czasu wakacji. Dziękuję ks. Piotrowi za ten miesiąc troski o parafię i życzymy udanego wypoczynku.

W poniedziałek wspominamy w liturgii sw. Alfonsa Liguori.

We czwartek św, Jana Vianneya patrona proboszczów.

W sobotę Przemienienie Pańskie. Z tej racji od dziś w sanktuarium  w Nowym Sączu tygodniowy odpust.

W środę 3 sierpnia jak co roku nasza parafia przeżywać będzie dzień całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w monstrancji na którą serdecznie zapraszamy  rejonami. Prosimy dorosłych, młodzież i dzieci którzy mają wakacje. Niech każdy znajdzie chwile na swoją prywatną adorację.                                                                                                                                                        PORZĄDEK ADORACJI  ŚRODA 3.08.2022

Rano msza święta o 7 i zakończenie o 18 nowenną;

8 – Podkościele  i os.  Plebańskie – p. Gagatek , p. Chebda, p. Garwol

9 – Wiejskie  do rodziny Łukasik – p. Poręba Marta i p. Łukasik Zbigniew

10 – Kącina – p. Słaby Zofia, p. Górski Wojciech p. Błaszczyk  Edward

11 – Zagórze od Popowic – p. Fornagiel Wojciech i p. Barnach Alicja

12 – Zagórze od Podkamiennego – p. Skoczeń Henryk, p. Tokarz Wojciech, p. Smajdor Maria

13 – Domy od Słaby Tadeusz ku kościołowi – os. Rodziny Rogowskich

14 – adoracja w ciszy

15 – Zgórze Myśleckie i domy przy lesie plebańskim – p. Jurecka Elżbieta i Legutko Małgorzata

16 – Myślec  i domy przy lesie  – p. Węgrzyn Maria, p. Mężyk Stanisława i p. Niemiec Teresa

17 –   Żeleźnikowa Mała  – p. Sroka  Krystyna, p. Majca Janina i Majca Małgorzata

We czwartek I miesiąca modlić się będziemy o dobre i liczne powołania do Służby Bożej i za powołanych na mszy o 18.

W piątek I miesiąca msza w kaplicy  o 16 ; wcześniej tam spowiedź od 15.15. W tym dniu odwiedzimy chorych. Prośba o ich zgłoszenie w kancelarii lub zakrystii.Msze rano o 7 i po południu o 18.

W sobotę I miesiąca o 18 różaniec zaś potem msza niedzielna.

Spowiedź w kościele przed wszystkimi mszami  w tygodniu.

W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy rannej i w kaplicy prywatnie.  W przyszłą niedzielę składka na budujący się kościół w Porębie.

Spotkanie osób wybierających się na pielgrzymkę z grupy 23 gdzie też będzie możliwość zapisania w Barcicach 6 sierpnia w sobotę o 16.30. 16 sierpnia między 13 a 14 odbiór bagaży przy ołtarzu papieskim.

Prośba o kwiaty do kościoła do rodzin: Maria Skoczeń, Anna Michalik i Michał Lelito z Kąciny.

Msze gregoriańskie z pogrzebowych za zm. Mieczysława Lelito odprawi o. Maciej Słaby od 4 sierpnia. We wrześniu msze gregoriańskie za zm. Józefa Buczka z pogrzebowych / w sumie 120 intencji / odprawi o. Bp Józef Słaby. Także o. Biskup odprawi za zm. Genowefę Sroka 30 mszy. Ks. Robert Biel odprawi 20 mszy za zm. Helenę Skoczeń.

Jutro o 12 pogrzeb śp. Moniki Adamczyk z Wielkiej Żeleźnikowej. W tygodniu u nas też pogrzeb Genowefy Sroka z Poręby. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.