XIX Niedziela Zwykła 07-08-2022

  • Post category:Ogłoszenia

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie moich jubileuszy przed tygodniem i za modlitwę w mojej intencji. Kieruję je na ręce ks. Piotra oraz Rady Parafialnej oraz grupy inicjatywnej. Bóg zapłać!  

Dziś zmiana tajemnic różańcowych po mszy rannej i w kaplicy prywatnie.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

w poniedziałek Św. Dominika;

we wtorek św. Teresę Benedyktę od Krzyża;

w środę św. Wawrzyńca /odpust  w Biegonicach /;

we czwartek św. Klarę.

W środę nowenna do Matki Bożej a wcześniej pół godziny adoracja w ciszy.

Bóg zapłać za liczny udział w adoracji parafialnej w środę szczególnie osobom, które je prowadziły.

Bóg zapłać za ofiary dziś składane na budujący się kościół w Porębie.

Za tydzień składka w niedzielę na Uniwersytet św. Jana Pawła II.

Msze gregoriańskie za zm. Monikę Adamczyk od rodziny odprawi w październiku ks. Grzegorz Legutko w Nowogardzie.

Jutro gdyby ktoś chciał wybieramy się na Rysy od strony Słowacji własnym pojazdem. Zabrać jedzenie i wodę w góry bo tam nie ma możliwości zakupu. Opłata za parking do 10 euro. Wyjazd o 8 rano spod kościoła. 

Umiłowani Diecezjanie!

„Dzięki wierze ten, którego nazwano Abrahamem, usłuchał wezwania, by wyruszyć do ziemi, którą miał objąć w posiadanie. Wyszedł, nie wiedząc, dokąd idzie” (Hbr 11, 8). Usłyszane dzisiaj słowa z Listu do Hebrajczyków przywołują przykłady wiary wielkich postaci historii zbawienia. Są oni przedstawieni nam jako ludzie, którzy uwierzyli Bogu i powędrowali za Jego słowem i obietnicą.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do wędrowania drogą wiary. Na co dzień często zapominamy, że Bóg pragnie być obecny w nas i chce prowadzić nas przez życie. Dobrą okazją, by ćwiczyć się w podążaniu w pełnym zaufaniu za obietnicą Boga jest piesza pielgrzymka. Warto wybrać się na pielgrzymi szlak, jeśli jeszcze ktoś się na to nie zdecydował, albo nie miał okazji zakosztować tej formy pobożności. Tym bardziej, że w tym roku przypada 40. rocznica zainicjowania Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, do sanktuarium Bogarodzicy Dziewicy Maryi.

Pielgrzym wyrusza w drogę po to, aby dotrzeć do świętego miejsca, zarówno w sensie zewnętrznym, jak również wewnętrznym, czyli pragnie też dotrzeć do świętości w sobie samym, w swojej rodzinie i szerzej – w życiu społecznym. Pielgrzym idzie do sanktuarium po to, żeby spotkać się z Bogiem, przeżyć Jego obecność, oddać Mu cześć i otworzyć przed Nim swoje serce.

Po utrudnieniach spowodowanych pandemią, w tym roku nareszcie będziemy mogli pielgrzymować w zwyczajnej formie. Gorąco zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, do wyruszenia na pielgrzymi szlak i skorzystania z wyjątkowego daru rekolekcji w drodze, których w tym czasie niepokoju, napięć, rozbicia wewnętrznego i chaosu wszyscy bardzo potrzebujemy.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Powstał obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny. Przepis dotyczący obrazy uczuć religijnych będzie precyzował m.in. rodzaje karalnych czynów – lżenie lub wyszydzanie Kościoła albo związku wyznaniowego, jego dogmatów, obrzędów, a także publiczne znieważanie przedmiotu czci religijnej.  Projekt nowelizacji wraz z uzasadnieniem oraz materiały informacyjne w obronie chrześcijan są na stronie parafii. Kwestie organizacyjne związane ze zbieraniem podpisów pozostawia się organizatorom projektu oraz świeckim wolontariuszom w parafiach, którzy zgodzą się zaangażować w tę inicjatywę. Na stronie naszej parafii są te materiały i jeśli ktoś byłby chętny zająć się tą sprawą byłoby dobrze.

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o zmianie ustawy-Kodeks karny:

Szczęść Boże!

Czcigodni Księża Proboszczowie!

Powstał obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny. Przepis dotyczący obrazy uczuć religijnych będzie precyzował m.in. rodzaje karalnych czynów – lżenie lub wyszydzanie Kościoła albo związku wyznaniowego, jego dogmatów, obrzędów, a także publiczne znieważanie przedmiotu czci religijnej. W załączeniu przesyłam projekt nowelizacji wraz z uzasadnieniem oraz materiały informacyjne w obronie chrześcijan.
Biskup Tarnowski nie jest przeciwny tej inicjatywie, jednak kwestie organizacyjne związane ze zbieraniem podpisów pozostawia się organizatorom projektu oraz świeckim wolontariuszom w parafiach, którzy zgodzą się zaangażować w tę inicjatywę. Należy też pamiętać, że ani budynek kościoła ani teren przykościelny nie jest właściwym miejscem organizowania zbiórki podpisów.

Projekt ustawy do wglądu: ustawa

Karta podpisów: podpisy

ZAPOWIEDZI

Legutko Dominik zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Aleksandra Lorek zam. Kokuszka;

Krzesz Krzysztof zam. Żeleźnikowa Mała oraz Wszołek Patrycja zam. Olszyny;

Skoczeń Marek zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Katarzyna Pierzchała zam. Kamionka Wielka