You are currently viewing VI Niedziela Wielkanocna

VI Niedziela Wielkanocna

Dziś o 16 nabożeństwo majowe. Zapraszamy przez cały miesiąc maj w kościele na 18 zaś w kaplicy na 16. W poniedziałek o 19 na posesji rodziny pp. Paluchów na Myślcu przy kapliczce św. Jana Nepomucena msza o zdrowie i łaski w rodzinach i o urodzaje. Bóg zapłać mieszkańcom Myślca za ofiary z racji modlitw o urodzaje. We wtorek o 16 w kaplicy na Małej Żeleźnikowej modlitwy o zdrowie: potrzebne łaski i o urodzaje z procesją do pobliskiej kapliczki Pana Jezusa Frasobliwego. W środę modlić się będziemy o zdrowie i łaski w rodzinach oraz o urodzaje za mieszkańców Żeleźnikowej Wielkiej. Pójdziemy w procesji do krzyża nad kościołem . Serdecznie zapraszamy do tych jakże pięknych nabożeństw. Szczególnie w tym czasie, kiedy żyjemy w lęku przed grożącymi nam niebezpieczeństwami. W sobotę w Katedrze Tarnowskiej o godz. 9 z rąk bp Andrzeja Jeża święcenia kapłańskie przyjmie nasz diakon Jarosław Sroka.
W sobotę o 16:20 w kaplicy Msza w intencji ks. Jarosława od mieszkańców Żeleźnikowej Małej, majówka i o 17:10 przywitanie Prymicjanta przed kaplicą. Potem ks. Jarosław przyjedzie do kościoła parafialnego gdzie zostanie powitany o 17.45 i poprowadzi nabożeństwo majowe. Prośba serdeczna o nasz liczny udział tak w sobotę przy kaplicy i kościele. W przyszłą niedzielę o 11 w naszym kościele swoją mszę prymicyjną odprawi ks. Jarosław Sroka pochodzący z Małej Żeleźnikowej.
Polecajmy wstawiennictwu Matki Bożej naszego rodaka.
Chciejmy wzdłuż drogi, którą będzie przejeżdżał w oknach domów czy przed domami umieścić jakieś elementy religijne świadczące, o podniosłości tego wydarzenia dla naszej wspólnoty parafialnej . Do 30 czerwca jest obowiązek zgłoszenia do gminy czym się pali w piecach. Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Żeleźnikowej Małej zapraszają Mamy i Ojców na wspólną modlitwę w kaplicy w czwartek o godz. 16:00 i akademię z okazji Dnia Mamy i Taty. W piątek w kaplicy po Mszy spotkanie lektorów i ministrantów. Msze z pogrzebowych odprawi ks. Robert Biel: 10 za zm. Helenę Gargula; 20 za zm. Maria Michalik; 20 za zm. Jan Barnowski