You are currently viewing Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś Zesłanie Ducha Świętego na apostołów. Po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.

Dziś swoja mszę prymicyjną odprawi ks. Jarosław Sroka w kaplicy o 11. Potem spotkanie naprzeciw na stadionie dla wszystkich

W kościele też będzie dzisiaj msza o 11!!!

W sierpniu ks. Jarosław podejmie prace duszpasterską jako katecheta w Mikluszowicach. 

Jutro drugi dzień zielonych świąt. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte przed południem o 7 i 9.30. Po południu o 17 w kaplicy i o 18 w kościele.

W środę wspominamy w liturgii św. Jadwigę Królową. o 18 nabożeństwo do MBNP, pół godziny wcześniej adoracja w ciszy. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sali na plebani o 16.30.

We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tradycyjnie wszyscy kapłani diecezji Tarnowskiej gromadzą się u Matki Bożej w Tuchowie.

W sobotę wspomnienie liturgiczne św, Barnaby Apostoła.

W przyszłą niedzielę wypada  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim za tak piękne włączenie się w przygotowanie prymicji ks. Jarosława.  Zespołom muzycznym , które uświetniły liturgię mszy prymicyjne oraz towarzyszyły w domu przyjęcia prymicyjnego: „ Skierkom” na ręce p. Ireny Górowskiej; „ Aniołkom św. Michała” na ręce p. Natalii Górowskiej; kapeli ludowej.

W sobotę wycieczka dla tych grup o 8 spod kościoła i 8.05 spod kaplicy w Małej. Udamy się myślę w ciekawe miejsca ze spacerem na Górę Parkową w Krynicy; Ogrody Biblijne w Muszynie; cerkiew w Powroźniku; „Nakło” w Piwnicznej i tam… pizza.

Dziękujemy występującej w domu przyjęcia prymicjanta grupie młodzieżowej z Małej.  Za przygotowanie tego programu i koordynowanie prac ks. Katechecie Piotrowi.  Mieszkańcom Myślca za przygotowanie kościoła i jego otoczenia. Firmie ogrodniczej pana Łukasza Mężyka z Myślca za piękne uporządkowanie otoczenia kościoła, kaplicy w Małej oraz plebani. Na ręce pana wójta dr Stanisława Kiełbasy za pracę w otoczeniu parkingów oraz w całej wsi pracownikom zatrudnionym przez gminę. Radnym Parafialnym z Małej Żeleźnikowej za koordynowanie prac w przygotowaniu prymicji. Szczególne słowo wdzięczności wszystkim zaangażowanym na ręce pana Tadeusza Sadowskiego z Małej, którzy  podjęli  niebywałe wyzwanie sprostania dekoracji przy drodze oraz budowę kilku bram powitalnych. Dziękujemy rodzinom, które przystroiły swoje domy i ich otoczenie religijnymi dekoracjami. Dziękuję panu organiście oraz panom kościelnym Adamowi i Janowi.

Za tydzień zbiórka do puszek na Uniwersytet św. Jana Pawła II. Prośba do kandydatów do bierzmowania z klas VII o podjecie się tej zbiórki.

Bóg zapłać za ofiary dziś składane na budowę kościoła w Porębie.

W środę w kaplicy w Małej Żeleźnikowej o godz. 8 rano egzamin dla klas VII ze szkoły w Małej. Klasa VII z Wielkiej Żeleźnikowej będzie mieć egzamin w szkole Podstawowej we wtorek 14.06 o godzinie 13.30.  Udział rodziców w tym egzaminie jest obowiązkowy.

Zapowiedzi- pierwsze

Oczkoś Mateusz zam. Powroźnik oraz Czyżycka Marzena zam. Żeleźnikowa Mała

Sekuła Daniel zam. Myślec oraz Pająk Diana zam. Sucha Struga

Gardoń Adam zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Bodziony Karolina zam. Cyganowice

Janik Krystian zam. Skrudzina oraz Daria Ogórek zam. Żeleźnikowa Wielka