You are currently viewing IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2023

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2023

Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień  Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.  Naszą modlitewną pamięcią ogarniamy wszystkich naszych kapłanów rodaków; zakonników i misjonarzy z o. Bp Józefem Słaby oraz naszych kleryków Dawida i Daniela.

Darem ofiarnym wspieramy nasze Seminarium Duchowne a za złożone dziś na ten cel ofiary Bóg zapłać!

Od jutra nabożeństwa majowe w kościele o 18 zaś w kaplicy o 17. Serdecznie zachęcamy do udziału. Jest też piękną polską tradycją gromadzenie się wiernych przy kapliczkach przydrożnych aby odśpiewać Litanię do Matki Bożej i inne pieśni Maryjne. Zadbajmy także o ich wygląd i porządek.

Jutro w liturgii wspominamy św. Józefa rzemieślnika.

We wtorek Dzień flagi. Modlimy się za Polonię i polaków za granicą.

W środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte jak w niedzielę. O 16 będzie nabożeństwo majowe. W kaplicy zaraz po rannej mszy.

W tym tygodniu wypada I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca.

Spowiadamy przed każdą mszą świętą. W kaplicy w piątek od 16.15.

Odwiedziny chorych w całej parafii po uprzednim ich zgłoszeniu w zakrystii czy w kancelarii: Ks. Proboszcz w piątek od rana; ks. Piotr w sobotę od 11:30.

W sobotę z racji I soboty nabożeństwo maryjne połączone z modlitwą różańcową.

W przyszłą sobotę spowiedź przed I Komunią Świętą o 10.30. Nie będzie z tej racji przed południem spotkań dla LSO.

W przyszłą niedzielę o 11 Uroczystość I Komunii Świętej. Do stołu pańskiego po raz pierwszy przystąpi w naszej świątyni  26 dzieci. Życzymy im owocnego spotkania z przyjętym do serca Chrystusem.

Kandydaci do bierzmowania mają próbę przed przyjęciem tego sakramentu we czwartek o 18.45 w kościele Bożego Miłosierdzia w Starym Sączu. Mają już okazję poznać kościół w którym przyjmą ten sakrament i drogę do niego prowadzącą na os. Słonecznym.

Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za piękne kwiaty w naszym kościele i w kaplicy.

Za tydzień po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych.

Z racji I niedzieli miesiąca za tydzień darem ofiarnym wspieramy budujący się kościół w Porębie.

ZAPOWIEDZI – pierwsze

Światosław Pażucha zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Magdalena Grabowska zam. Tarnów;

Mateusz górski zam. Popowice oraz Węgrzyn Ewelina zam. Myślec