You are currently viewing III NIEDZIELA WIELKANOCNA 23.04.2023

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 23.04.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dzisiaj Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Trzeba nam uświadomić sobie wartość Słowa Bożego w naszym życiu. Może na ten czas dobrze by było umieścić w domu gdzieś „na podorędziu” tę wyjątkową Księgę, aby każdy mógł do niej sięgnąć, bo przecież w każdym domu ona jest tylko pewno gdzieś na półce.

Jutro w liturgii wspominamy św. Wojciecha głównego patrona Polski.

We wtorek w liturgii św. Marka ewangelisty. Z tej racji jak to mamy w zwyczaju modlimy się o zdrowie i Boże błogosławieństwo w naszych rodzinach oraz o urodzaje i zachowanie od wojny. Msza święta będzie o 18; potem procesja do kapliczki na posesji pp Rogowskich.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlimy się z dziećmi kl III i ich rodzicami o dobre przeżycie I spowiedzi i komunii świętej. Pół godziny wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W przyszłą sobotę zbiórki dla lektorów o 10; zaś ministranci i aspiranci o 10.30. Spotkania dla młodzieży w Małej będą o 16 zaś w domu parafialnym o 17.

W przyszłą niedzielę o 11 uroczysty chrzest dzieci z mszą w ich intencji i ich rodzin.

Jeśli idzie o fundusz na kaplicę cmentarną nie wpłynęła oprócz mojej ofiary ani złotówka do tej pory.

W wojewódzkim  konkursie biblijnym o ewangelii św. Jana nasza parafianka uczennica VIII klasy ze szkoły w Wielkiej Żeleźnikowej Olga Skrzymowska została laureatką. Składamy jej serdeczne gratulacje. Ma zapewniony wstęp do każdej wybranej przez siebie szkoły średniej do której zechce. Postanowiłem uhonorować jej sukces włączeniem w stypendium fundacji „ Cordare” na czas szkoły średniej. Te pieniążki, które miałem dać na kaplicę jak dalej tak będzie jak jest przekażę właśnie na to stypendium dla Olgi.

Dwie msze gregoriańskie z zamówionych na pogrzebie za zm. Edward Niemiec będą odprawione w klasztorze u o. Macieja w Argentynie; ks. Robert Biel też 27; oraz za zm. Wiesławę Baran 11; Józefa Buczka 13; Marię Mardyła 10.

ZAPOWIEDZI– trzecie

Edward Kluper zam. Kościelisko Anna Skrzymowska Myślec;

Sroka Dawid zam. Czermna i Anna Krzesz zam. Żeleźnikowa Mała

Krokowski Marek zam. Powroźnik i Skoczeń Jolanta zam. Żeleźnikowa Wielka

Szymański Wojciech zam. Michalów Kolonia oraz Węgrzyn Marta zam. Myślec