V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  07.05.2023

Dziś po rannej mszy zmiana tajemnic różańcowych.

Na mszy o 11 I komunia dzieci. Dziękujemy za ofiarę złożoną z tej racji, którą przeznaczymy na budowę szafy do zakrystii. Również słowo uznania rodzicom dzieci klas II za piękne przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość.

Zapraszamy w tygodniu na nabożeństwa majowe w kościele o 18 i w kaplicy o 17; dziś o 16.

Jutro w liturgii wspominamy św. Stanisława Biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

W piątek i w sobotę o 18 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz rodziców i jeśli możliwe świadków /po nabożeństwie próba przed przyjęciem tego sakramentu/.

Za tydzień o 11 rocznica I komunii świętej . Prośba aby w te dni Białego Tygodnia dzieci klas IV uczestniczyły przez ten tydzień jako przygotowanie do tego ważnego wydarzenia.

Bóg zapłać za ofiary składane z racji modlitw o urodzaje mieszkańcom Małej Żeleźnikowej.

Bóg zapłać za ofiary dziś składane na budujący się kościół w Porębie.

Jest prasa katolicka.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Józefa Szarowska z Wielkiej Żeleźnikowej. W lipcu i sierpniu będą w klasztorze o. Macieja msze gregoriańskie z zamówionych na pogrzebie. Polecajmy jej osobę Bożemu Miłosierdziu.

ZAPOWIEDZI – drugie

Światosław Pażucha zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Magdalena Grabowska zam. Tarnów;

Mateusz górski zam. Popowice oraz Węgrzyn Ewelina zam. Myślec