You are currently viewing II NIEDZIELA  ADWENTU – 10.12.2023

II NIEDZIELA  ADWENTU – 10.12.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś wyrażamy naszą modlitewną pamięć o Kościele na wschodzie i na pomoc można złożyć ofiarę do puszek. O 11 w naszym kościele wybrzmi  Maryjny hymn AKATIST w wykonaniu chóru ”Cantate Domino” z dyrygentem p. Bogdanem Hazą, którym wyrażamy ogromną wdzięczność. 

Od jutra codziennie dalszy ciąg rorat o godz. 6.45 w kościele /o 17 roraty  w kaplicy/.  Wcześniej śpiew godzinek ku czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do udziału w roratach dzieci i młodzież przed zajęciami w szkole a także dorosłych.

W środę wspominamy ofiary stanu wojennego.

W sobotę  rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus po rannej mszy.

W przyszłą niedzielę w kaplicy w małej Żeleźnikowej o godz. 16  koncert „ Bóg się rodzi w naszych sercach”. Wystąpią miedzy innymi „ Piecuchy” z Nawojowej; „ Siennioki” z Siennej; chór „ Cantato Domine” z Olszanki oraz nasze dziecięco – młodzieżowe zespoły. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Święty Mikołaj zostawił wszystkim śpiewającym w zespołach „ Skierek” i grupie „ Św. Michała” bilety do „ Bramy Gorców”. Tę wycieczkę z racji pogodowych przesuniemy nieco w czasie ze względu na trudne warunki zimowe. Jest to wędrówka w koronach drzew pod Nowym Targiem z bardzo ciekawymi elementami dydaktycznymi jak chodzi o przyrodę. To nawiązanie do tegorocznych rorat w których pochylamy się nad osobą św. Franciszka, który tak przyrodę kochał.

W czasie adwentu  w kościele w tygodniu tylko msze rano.

 Można  nabyć  świece wigilijne.

 Chrzty będą w II dzień świąt w Szczepana na mszy o 11.

Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na budujący się kościół w Porębie w kwocie 5 tys. 161 zł. Od poprzedniej niedzieli są czytane w kościele i w kaplicy tegoroczne wypominki. Można zgłaszać jeśli  zakradły się jakieś błędy.

Ogłoszenie z GOK z Nawojowej.

 W przyszłą niedzielę 17 grudnia br. od godziny 08:00 do 14:00 zapraszamy wszystkich parafian na Bożonarodzeniowy kiermasz  w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej ul. Parkowa 6. W czasie trwania  kiermaszu będzie można zobaczyć wystawę prac twórców ludowych, produkty lokalne kół gospodyń wiejskich, świąteczne ozdoby, stroiki, bombki, pierniczki, degustacja kuchni regionalnej, możliwość zakupu żywej choinki z Nadleśnictwa.