I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś I niedziela Adwentu. Po rannej mszy zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych.     

 Bóg zapłać za ofiary dziś składane na budujący się kościół w Porębie.

W tygodniu roraty o 6.45 w kościele oraz o 17 w kaplicy.  Wcześniej śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej. Jest wyjątkowo krótki Adwent w tym roku. Prośba serdeczna aby od początku zmobilizować się do przeżycia tego czasu,  który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Przygotujmy w domach lampiony. W ramach adwentowych spotkań będziemy budować w domu szopkę z elementów, które codziennie zabierzemy z kościoła albo z kaplicy. Towarzyszyć nam będzie przez cały Adwent  pięknie odnowiony obraz Zwiastowania NMP, który jest zabytkiem i ma ponad 200 lat. Jak widać był kiedyś częścią jakiegoś ołtarza a ostatnio niszczał porzucony gdzieś na strychy kościoła.

W środę wspominamy w liturgii św. Mikołaja. Tradycja wspomnienia tego  Biskupa ze Smyrny każe nam pamięcią ogarniać bliskich, których obdarowujemy prezentami.  

 W czasie adwentu nie będzie nowenn do Matki Bożej!

W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 6.45; 11; 18;  w kaplicy o 17.  Na mszy o 6.45  a w kaplicy o 17  dzieci z kl III   zostaną obdarowane medalikami Niepokalanej. Po mszy o 11 zgromadzimy się na adoracji Najświętszego Sakramentu przeżywając „ Godzinę Łaski”. Rycerstwu Niepokalanej dziękujemy za prowadzenie tej adoracji.   

Są   do nabycia świece wigilijne po 8 zł. Można również zabrać z zakrystii torby papierowe na ewentualne dary dla potrzebujących.

W sobotę po roratach zapraszam panie z Caritas aby przygotować i rozwieść paczki dla potrzebujących.

W przyszłą niedzielę o godz. 11 chór „ Cantate Domino” wykona w naszym kościele hymn liturgiczny ku czci Bogarodzicy AKATYST . Podczas śpiewów będzie można podejść z modlitewną intencją i złożyć przed obrazem  „Zwiastowania NMP” zapalając przygotowane tam świece.

Prośba do kandydatów do bierzmowania aby w ramach tego tygodnia brali udział w roratach i przyszli w niedzielę na tą piękną modlitwę ku czci Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej na plebani o 12 – zaraz po zakończonej mszy świętej. Przy wejściu do kaplicy są do nabycia wieńce adwentowe.

 Już dziś zwracamy się do rodzin  z Wiejskiego o przygotowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia do rodzin:  od Stanisław Baran, Sławomir Bieryt do Antoni Lelito, Słaby Sławomir.  

 Przed tygodniem nasz rodak kleryk Dawid przywdział sutannę. Ogarniamy go modlitwą w drodze do kapłaństwa.

W dzisiejszym „ Gościu Niedzielnym” wywiad z ks. Maksymilianem o kolędnikach misyjnych;  o 17 dziś w RDN  także w audycji o ks. Janie Czuba będzie mówił ks. Maksymilian.

 Za tydzień do puszek zbieramy ofiary na pomoc Kościołowi na wschodzie.  

IPN przysłał informacje, że prowadzona jest kwerenda dotycząca mieszkańców Żeleźnikowej, Poręby Małej i Myślca zaangażowanych w działalność niepodległościową w okresie komunistycznego zniewolenia. Po jej zakończeniu przekazany zostanie projekt treści inskrypcji tablicy ich upamiętniającej. Skądinąd nam wiadomo, że na 1 marca przyszłego roku w Dzień Żołnierzy Niezłomnych byśmy drugą tablicę poświęcili.

Wizytacja naszej parafii ostatecznie na życzenie ks. Bp Stanisława Salaterskiego będzie w naszej parafii 12 maja przyszłego roku.

W te dni do naszych domów z opłatkami uda się pan kościelny Adam Witowski na Wielką Żeleźnikową i Myślec. Ofiara z tej racji składana jest wyrazem naszej wdzięczności za jego całoroczną gorliwą pracę  na rzecz naszej parafialnej wspólnoty.

W tym tygodniu otrzymaliśmy program prac konserwatorskich renowacji naszych witraży z pracowni witraży z Krakowa. Zostanie on teraz złożony u konserwatora zabytków w Nowym Sączu, który musi go zaakceptować. To kolejna formalność zanim przystąpimy do prac w naszym kościele.

Informacja

Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej zaprasza w najbliższy piątek 8 grudnia br. na spektakl teatralny pt. Opowieść Wigilijna  w wykonaniu Teatru Nowego z Nowego Sącza. Początek seansu o godz. 17:00  w  sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury ul. Parkowa 6. Bilet wstępu w cenie 40 zł.