XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 26.11.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na mszy o  9.30 chcemy przyjąć do grona aspirantów  chłopców z naszej parafii. Różaniec z wypominkami o  15.30.  

W środę nowenna do Matki Bożej o 17. Pół godziny wcześniej  adoracja w ciszy.

We czwartek wspominamy w liturgii św. Andrzeja Apostoła.

W tym tygodniu wypada I  piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych w domach po uprzednim zgłoszeniu. Ks. Katecheta będzie chodził do chorych w sobotę.

Spowiadać będziemy przed każdą mszą świętą.  W kaplicy dodatkowo od 15.30.  

W sobotę I miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17 różaniec i msza święta.

W niedzielę I miesiąca zaczyna się Adwent. Po rannej mszy świętej będzie zmiana tajemnic różańcowych.

Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać świece na stół wigilijny po 8 zł.

W sobotę był zjazd Rad Parafialnych w Tarnowie. Dziękuję za udział paniom: Paulinie Ciemięga i Annie Buczek.

Dziękujemy za prace w tygodniu przy klombie  na ręce  p. wójta dr Stanisława Kiełbasy.

W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Lelito z Wielkiej. Polecajmy jej osobę Bożemu Miłosierdziu.

Gościliśmy ks. Kardynała Konrada Krajewskiego, któremu przekazaliśmy 250 intencji za zm. Rozalię Słaby; 30 intencji za zm. Helene Lelito ; także ks. Grzegorzowi Legutko, który od jutra będzie odprawiał msze gregoriańskie; także o. Maciejowi Słaby gregoriańskie.

W poniedziałek od 17:00 Andrzejki dla Liturgicznej Służby Ołtarza w domu parafialnym. Spotkanie andrzejkowe dla grupy młodzieżowej na Małej w sobotę o 17:00 na świetlicy. Z racji I-go piątku spotkanie młodych na Mszy świętej wieczornej.

Słowo Bp Andrzeja Jeża

” Pragnę Was poinformować, że 2 grudnia br. w bazylice katedralnej w Tarnowie odbędzie się uroczysta IX Sesja Plenarna zamykająca prace V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Podczas tej ostatniej sesji zostaną podpisane statuty synodalne, które po promulgacji staną się obowiązującym prawem diecezjalnym.Po zakończeniu Sesji Plenarnej będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem naszego metropolity, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Serdecznie zapraszam Was do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dla wszystkich diecezjan, którzy osobiście pragną wziąć udział w zakończeniu V Synodu, został przygotowany – ze względów organizacyjnych – elektroniczny kwestionariusz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie internetowej diecezji tarnowskiej. Natomiast pozostali diecezjanie będą mogli włączyć się w to wydarzenie za pośrednictwem transmisji Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w dzieło V Synodu. Dziękuję za modlitwę w parafiach podczas „Niedziel Synodalnych” i w ramach grup i stowarzyszeń katolickich, a także za indywidualne wsparcie modlitewne. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali w Parafialnych Zespołach Synodalnych. Owoce tej pracy stanowiły istotny wkład w przygotowanie statutów synodalnych, ażeby jak najlepiej odpowiadały one na wyzwania współczesności. Szczególne podziękowanie kieruję do Członków V Synodu, którzy dali wyraz swej miłości do Kościoła poprzez aktywną pracę w ramach poszczególnych komisji synodalnych i podczas sesji plenarnych.

Gorąco pragnę, abyśmy jako cała wspólnota diecezjalna podziękowali Trójjedynemu Bogu za ten ważny dla nas czas synodowania. W wymiarze całej diecezji uczynimy to w niedzielę 3 grudnia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie odbywać się po każdej Mszy Świętej we wszystkich kościołach. Niech modlitwa przed Jezusem Chrystusem utajonym pod postacią chleba, będzie także wyrazem zawierzenia Bogu przyszłości naszego lokalnego Kościoła, zwłaszcza dzieła wcielania i podejmowania przez wspólnotę diecezjalną postanowień V Synodu, ażeby móc jak najskuteczniej budować wciąż Kościół tarnowski „na wzór Chrystusa”.

Wszyscy święci i błogosławieni diecezji tarnowskiej – módlcie się na nami!”