XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.XI.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Ubogich. Z tej racji można dziś zakupić „chlebki miłosierdzia” po 7 zł w zakrystii z przeznaczeniem na Caritas.

 Dziękujemy ks. Maksymilianowi jak zawsze za głębokie Słowo Boże.

Jutro w liturgii wspominamy św. Rafała Kalinowskiego. We wtorek Ofiarowanie NMP; w środę św. Cecylii. Jej wizerunek jest na największym witrażu naszego kościoła na chórze w obecności aniołów i na tle naszej parafialnej świątyni. Jest patronka śpiewu kościelnego. Akurat nie ma Kamila naszego organisty bo gra na koncercie w Krakowie gdzie studiuje muzykę.

W środę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o 15.30.

W piątek o 16.30 na świetlicy w Małej zaś o 18 w domu parafialnym w Wielkiej  spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl VII i VIII. Tak jak katecheza w szkole są to spotkania obowiązkowe. Uczulam rodziców….jeśli nie będzie młodzieży na tych spotkaniach to znaczy, że rezygnują z przyjęcia tego sakramentu. Jeśli ktoś ze starszej młodzieży chciałby się włączyć  to mile te osoby widziane.

W sobotę  zjazd Rad Parafialnych w Tarnowie. Prośba serdeczna o przybycie na godz. 7.30;  wyjazd spod plebani dla wszystkich którzy tylko mogą.

W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na mszy o 9.30 chcemy przyjąć do grona aspirantów  chłopców z naszej parafii.

Dziękujemy za prace w tygodniu przy klombie wszystkim na ręce  p. wójta dr Stanisława Kiełbasy. Osłonił się pięknie teren przykościelny a też z wiosną to miejsce wiem będzie ciekawie zagospodarowane.

Oliwier Rogowski z naszej SP w Żeleźnikowej zajął 11 miejsce w konkursie o ks. Janie Czuba organizowanym przez wydział misyjny Kurii Diecezjalnej i Kuratorium Oświaty Małopolski. We wtorek kilkanaście dzieci będzie brać udział na etapie szkoły w konkursie o ewangelii św. Mateusza.  Życzymy również sukcesów.

W dzisiejszym „ Gościu Niedzielnym” obszerna relacja z naszych uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablicy z ofiarami I wojny światowej. Też obszerne relacje z tych wydarzeń osiągalne przez stronę internetową naszej parafii. Na stronie gościa niedzielnego tarnowskiego internetowego (co pewno będzie za tydzień w wydaniu gazetowym) o kolędnikach misyjnych mówi ks.Maksymilian. „Pod jednym sztandarem„.

Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby naszej parafii p Agatce i Adamowi Górka z Poręby oraz Antoniemu Sroka ze Starego Sącza.