XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 23.10.2022

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś Niedzielą misyjną rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za ofiary na cele misyjne.

Dziś różaniec o 16 potem msza święta. W tygodniu zapraszamy na różaniec o 17 w kościele zaś w kaplicy o 16.

W środę  o 17 różaniec z nowenną do Matki Bożej a wcześniej pół godziny adoracja w ciszy.

W piątek wspominamy w liturgii św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

W przyszłą niedzielę o 11 uroczysty chrzest dzieci. Msza święta sprawowana będzie w ich intencji oraz rodziców i chrzestnych.

Dzisiaj  głosujemy Radę Parafialną. Proszę na karteczkach zgłosić jedną osobę, którą chcemy aby nas reprezentowała w nowej Radzie Parafialnej głosując tylko na tę osobę, która jest kandydatem spośród 50 zgłoszonych. / lista była czytana przed tygodniem / Ks. Katecheta jak zawsze jest koordynatorem tych wyborów.

Bardzo serdecznie dziękuję za składane ofiary na prace przy Domu Parafialnym; w kopertach a także wpłacane na konto parafii.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Jak zawsze w tym czasie na naszym cmentarzu podejmujemy prace porządkowe na grobach naszych bliskich zmarłych. Prośba o usuwanie śmieci do swoich przydomowych śmietników. 

Składamy  w tych dniach na wypominki. Jak zawsze będą one czytane na cmentarzu; w dzień zaduszny; oraz na różańcu za zmarłych. Roczne wypominki w kościele przed ranną mszą i sumą oraz  w kaplicy na Małej.

Za zm. śp Bolesława Michalika 3 msze gregoriańskie z zamówionych na pogrzebie  będzie odprawiał nasz rodak ks. Grzegorz Legutko w Nowogardzie w listopadzie, w grudniu i  w styczniu.

Organizujemy pomoc charytatywną dla mieszkańców Charkowa w Ukrainie. Prosimy przynosić do domu parafialnego do ks. Piotra ubrania i buty zimowe oraz śpiwory. Niech to będą rzeczy nowe albo używane czyste i w bardzo dobrym stanie. / szczegóły na plakacie/

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o planowanych przez rząd rozwiązaniach prawnych, które umożliwią samorządom pośredniczenie w zakupie i dostawie taniego węgla dla mieszkańców, Wójt Gminy Nawojowa informuje, że przystępuje do wstępnego ustalenia liczby gospodarstw domowych znajdujących się na terenie gminy Nawojowa, zainteresowanych zakupem paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego, na zasadach określonych w projektowanej ustawie. Zgłoszenie zamiaru zakupu węgla na potrzeby gospodarstwa domowego należy złożyć na Dzienniku Podawczym w Urzędzie Gminy Nawojowa lub przesłać elektronicznie na adres e-mail. Prosimy o pilne zgłaszanie zamiaru zakupu węgla.