XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16.10.2022

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś Dzień Papieski. 42 lata temu na Stolicę Piotrową został wybrany nasz rodak Karol Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł II.  Zbierzemy ofiarę do puszek na uczącą się młodzież.

Dziś różaniec o 16 potem msza święta.

W tygodniu zapraszamy na różaniec o 17 w kościele zaś w kaplicy o 16.

Jutro w liturgii wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek św. Łukasza ewangelistę patrona Służby Zdrowia. Na modlitwie różańcowej będziemy polecać tych, którzy poświęcają swoje życie dla chorych i cierpiących.   W środę  o 17 różaniec z nowenną do Matki Bożej a wcześniej pół godziny adoracja w ciszy. We czwartek św. Jana Kantego; w sobotę liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.W przyszłą niedzielę misyjną składka na ten cel.

Bóg zapłać za  zgłaszanych od ostatniej niedzieli do wczoraj kandydatów do Rady Parafialnej w naszej parafii. Dzisiaj wszystkich kandydatów zgłoszonych wyczytamy spośród których wybierzemy za tydzień głosując Radę Parafialną. Proszę na karteczkach zgłosić jedną osobę, którą chcemy aby nas reprezentowała w nowej Radzie Parafialnej głosując tylko na tę osobę, która jest kandydatem spośród 50 zgłoszonych.

Kandydaci zgłoszeni do Rady Parafialnej Żeleźnikowa 2022

Barnach Alicja
Bieryt Sławomir
Bogdański Stanisław
Buczek Stanisława
Cabak Roman
Chebda Stanisław
Dziedzina Andrzej
Fornagiel Wojciech
Gagatek Albina
Górowska Irena
Jurkowski Włodzimierz
Klimczak Jan
Kurzeja Helena
Lebda Jan
Majewski Tadeusz
Marszałek Anna
Marszałek Urszula
Mężyk Łukasz
Michalik Ryszard
Mierzwa Małgorzata
Migacz Józefa
Mirek Janusz
Nakielski Robert
Niemiec Julian
Niemiec Krystyna
Ogorzałek Grzegorz
Olszowska Katarzyna
Pierzchała Cecylia
Rogowska Anna
Rogowski Józef
Rogowski Marek
Sajdak Agata
Skoczeń Henryk
Skoczeń Stanisław
Słaby Marta
Słaby Tadeusz
Słaby-Ciemięga Paulina
Sroka Aleksandra
Sroka Edward
Sroka Maria
Sroka Piotr
Sroka Zbigniew
Strzelec Joanna
Szmit Władysław
Tokarz Halina
Tokarz Tomasz
Tokarz Wojciech
Węgrzyn Maria
Węgrzyn Tadeusz
Witowski Adam

Ks. Katecheta jak zawsze jest koordynatorem tych wyborów.

We wtorek gościliśmy przedstawiciela z IPN p. Janusza Rybę oraz projektantów całego Skweru Niepodległości.  Podjęto ostatnie ustalenia związane  z naszym pomnikiem oraz tablicami.

Bardzo serdecznie dziękuję za składane ofiary na prace przy Domu Parafialnym.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Jak zawsze w tym czasie na naszym cmentarzu podejmujemy prace porządkowe na grobach naszych bliskich zmarłych. Ośmielam się prosić przy tej okazji aby do przydomowych koszy na śmieci za które i tak płacimy zabierać wszystkie cmentarne odpadki. Pozwoli nam to uniknąć ogromnych kosztów, które ponosimy związane z wywozem w cenie 1tys.250 zł za jeden kontener. Przez ten czas intensywnych prac będzie tam podstawiony baniak z wodą a na plebani cały dzień czynne będą WC. / z łazienki na plebani można też pobrać wodę! /.

Można również składać na wypominki. Proszę czytelnie pisać nazwiska i imiona zmarłych aby uniknąć pomyłek.

We wtorek o 14.30 będzie pogrzeb śp. Bolesława Michalika z Wielkiej Żeleźnikowej. Polecajmy Jego osobę Bożemu Miłosierdziu.

Ankieta

https://forms.gle/ek7sHPZ8vwKQRnJEA