You are currently viewing XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09-10-2022

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09-10-2022

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś różaniec o 16 potem msza święta.

W tygodniu zapraszamy na różaniec o 17 w kościele zaś w kaplicy o 16.

We wtorek przypada 17 rocznica od śmierci ks. Kanonika Józefa Gawrona. Wczoraj będąc na spotkaniu nauczycieli w Porąbce Uszewskiej modliłem się na grobie ks. Józefa Kiliana który odszedł z naszej parafii w 1947 roku…i tam żył do 1956r.

W środę  o 17 różaniec z nowenną do Matki Bożej a wcześniej pół godziny adoracja w ciszy. W środę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o 15.30 w domu parafialnym.

W piątek Dzień Nauczyciela. Wspominamy tych, którzy trudzili się nad naszym wychowaniem i kształceniem. W modlitwie różańcowej będziemy polecać Matce Bożej.

W sobotę spotkania LSO: 10 – ministranci; 10.30 – lektorzy; 11 – kandydaci do służby Bożej od klasy III i starsi na ministrantów. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII jest proszona na spotkanie w sobotę po nabożeństwach różańcowych w kościele i w kaplicy.

Można zakupić  w zakrystii ciekawą książkę o miłosierdziu Bożym w cenie 12 zł.

Bóg zapłać za ofiary  składane przed tygodniem na budujący się kościół w Porębie w kwocie 5 tys.94 zł.

Dziś proszę zgłaszać na kartkach, które będziemy składać na stoliku w przedsionku kościoła i kaplicy oraz przed zakrystią  kandydatów do Rady Parafialnej w naszej parafii.  Zapiszmy ich imiona i nazwiska ewentualnie adres albo część parafii w której mieszkają. Za tydzień wszystkich kandydatów zgłoszonych wyczytamy spośród których wybierzemy za dwa tygodnie głosując Radę Parafialną. Ks. Katecheta jak zawsze jest koordynatorem tych wyborów.

We wtorek będziemy gościć panów z IPN aby ostatnie ustalenia podjąć związane z naszym pomnikiem.

Bardzo serdecznie dziękuję za składane ofiary na prace przy Domu Parafialnym w kopertach a szczególnie rodzinie Annie i Jakubowi Juszczyk z Nowego Sącza.

Za tydzień będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski. Zbierzemy ofiarę do puszek z tej racji.

Prośba do rodzin o kwiaty: Paluch Tadeusz; Paluch Grzegorz i Sroka Witold.