You are currently viewing XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2022

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2022

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś po mszy o 9.30 procesja różańcowa. Zmiana tajemnic prywatnie.

W tygodniu zapraszamy na różaniec o 17 w kościele zaś w kaplicy o 16. Ulega zmianie godzina wieczornych mszy!

We wtorek wspominamy w liturgii św, Franciszka.

W środę wspominamy św. Faustynę Kowalską o 17 różaniec z nowenną do Matki Bożej a wcześniej pół godziny adoracja w ciszy.

We czwartek z racji I czwartku na modlitwie różańcowej polecać chcemy powołanych do Służby Bożej oraz wszystkich, którzy tę drogę obrali szczególnie naszych dwóch kleryków Dawida i Daniela , którzy rozpoczęli kolejny rok przygotowań do kapłaństwa.

W piątek  I miesiąca oddajemy cześć NSP Jezusa na mszy porannej. Wieczorem wspominać będziemy NMP Różańcową.

Nie urządzamy specjalnej spowiedzi bo byliśmy niedawno na renowacje misji i odpust; też nie będzie z tej racji odwiedzin chorych w domach.

W sobotę spotkania LSO: 10 – ministranci; 10.30 – lektorzy; 11 – kandydaci do służby Bożej od klasy IV i starsi na ministrantów. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII jest proszona na spotkanie w sobotę po nabożeństwach różańcowych w kościele  i w kaplicy. Prośba do nich aby przez miesiąc październik przeżyli w kościele przynajmniej 15 modlitewnych spotkań z Matką Bożą.

Można zakupić  w zakrystii ciekawą książkę  o miłosierdziu Bożym w cenie 12 zł. 

Bóg zapłać za ofiary dziś składane na budujący się kościół w Porębie.

Ks. Eugeniusz Szyszka w Warszawie  odprawi 20 intencji z mszy pogrzebowych za zm. Antoni Mikulec z Myślca.

W przyszłą niedzielę proszę zgłaszać na kartkach, które będziemy składać na stoliku w przedsionku kościoła i kaplicy oraz przed zakrystią  kandydatów do Rady Parafialnej w naszej parafii.  Zapiszmy ich imiona i nazwiska ewentualnie adres albo część parafii w której mieszkają. Za tydzień wszystkich kandydatów zgłoszonych wyczytamy spośród których wybierzemy za dwa tygodnie głosując Radę Parafialną. Ks. Katecheta jak zawsze jest koordynatorem tych wyborów.

Bardzo serdecznie dziękuję za składane ofiary na prace  w domu parafialnym i na plebani związane z fotowoltaiką; pompą ciepła i wymianą grzejników w kwocie 70 tys zł. Z tego prawie 58 tys złożono osobom odwiedzającym nasze domy/ przy tej okazji im serdeczne dziękuje za zbiórkę! / 1 tys. 500 zł wpłacono na konto parafialne; 10 tys zł przyjąłem w kancelarii ; 550 zł było złożonych  w kopertach imiennych i zostały te rodziny dopisane do list z ich rejonów. Gdyby ktoś jeszcze zechciał się włączyć w ofiarę na ten cel można to uczynić w kancelarii; wpłacając na konto czy składając w  podpisanej kopercie na tacę. Dziękuje również rodzinie spoza parafii pp. Agatce i Adamowi Górka z os. Poręba za wsparcie tych naszych potrzeb.

Serdecznie dziękuje p. Michałowi Lelito z Kąciny za zakupienie dla „ Aniołków św. Michała” koszulek  w których pewnie wnet śpiewających zobaczymy.

Ogłoszenie p. Wójta

We czwartek o 18 w SP w Żeleźnikowej Wielkiej będzie spotkanie na temat możliwości pozyskania dofinansowania na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych ; pomp ciepła oraz magazynów energii.

Słowo Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża 

W dniu 28 września br. zmarł w wieku 81 lat biskup elbląski senior Jan Styrna. Śp. biskup Styrna pochodził z diecezji tarnowskiej, urodził się w Przyborowie, był kapłanem diecezji tarnowskiej a w latach 1991-2003 biskupem pomocniczym naszej diecezji. Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Jana Styrny rozpoczną się w katedrze w Elblągu w niedzielę 2 października Mszą świętą żałobną o godz. 16.00, zaś w  poniedziałek 3 października o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza święta pogrzebowa. Natomiast w naszej tarnowskiej katedrze, w dzień pogrzebu, w poniedziałek o godz. 18.00, będzie także celebrowana Msza święta za śp. biskupa Jana Styrnę. Proszę tarnowskich diecezjan o modlitwę za naszego rodaka, zmarłego biskupa Jana, który przez szereg lat oddanie służył naszej diecezjalnej wspólnocie.

16 października br. będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski, który zawsze jest szczególnym wezwaniem do odczytywania na nowo postaci i nauczania św. Jana Pawła II. Pragniemy w tym dniu skoncentrować się na prawdzie o małżeństwie i rodzinie i w tej intencji się modlić. W Liście do rodzin, papież Polak przypominał jak ważna jest „modlitwa rodziny, modlitwa za rodziny, modlitwa z rodzinami” (Jan Paweł II, List do rodzin, 4).

Serdecznie zapraszam więc Was do wzięcia udziału w Diecezjalnym Różańcu dla Małżeństwa i Rodziny, który w tym roku zgromadzi nas w Krynicy-Zdroju. Rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta w Marszu dla Życia i Rodziny odmawiając modlitwę różańcową i ofiarowując ją w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej diecezji. Modlitwę zakończymy na Krynickim Deptaku.  Niech w tegorocznym Dniu Papieskim, poprzez naszą modlitwę, szczególnie zabłyśnie „blask prawdy” (Veritatis Splendor) o małżeństwie i rodzinie. Zachęcam do wspólnej modlitwy w Krynicy-Zdroju lub w parafiach corocznie organizujących Marsz dla Życia i Rodziny.

ZAPOWIEDZI– pierwsze

   Aleksandra Barnach zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Bartłomiej Pazgan zam. Kamionka Wielka: