XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA -08.10.2023

Dziś o 16 różaniec. W tygodniu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o 17 w kościele zaś o 16 w kaplicy.

Zapraszam dziś o 17  wszystkich członków naszej Rady Parafialnej.

W następną niedzielę w ramach ogłoszeń poinformuję o wielu ważnych myślę sprawach dotyczących naszej parafii.

Spotkanie dla młodzieży naszej parafii w tym klasy 7 i 8 obowiązkowo w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będą w piątek po różańcu (w Wielkiej i Małej Żeleźnikowej).

Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w Wielkiej Żeleźnikowej w sobotę o 10:00 ministranci, 10:30 lektorzy, 11:00 kandydaci na ministranta. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich chłopców. Później rozgrywki piłki nożnej.  W kaplicy spotkanie dla kandydatów w czwartek po nabożeństwie różańcowym.

W sobotę wypada Święto Edukacji Narodowej. Będziemy się modlić na różańcu w intencji nauczycieli i wychowawców żyjących i zmarłych.

Za tydzień zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Prośba do młodzieży klas VIII o przeprowadzenie tej zbiórki.

W przyszłą niedzielę wybory jakże ważne w historii naszej Ojczyzny. Zabierzmy w przyszłą niedzielę do kościoła dowód osobisty aby wracając oddać głos w wyborach i także wziąć udział w referendum.

Jest do nabycia ciekawa książeczka o Maryjnych objawieniach w cenie 14 zł; są też kalendarze rolnicze po 29 zł. Także ścienne po 9 zł.

Serdeczna prośba do rodzin z ulicy Sławnej: Jan Cieślik; Wacław Cieślik; Damian Kozera o kwiaty do kościoła.

Zbieramy na studnie w Afryce zużyte telefony, smartfony, tablety; przy wejściu do zakrystii jest wystawione na te rzeczy pudło.

Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy różom różańcowym na procesję przed tygodniem; także za ofiary składane  na budujący się kościół w Porębie w kwocie 5 tys 66 zł.

Jutro w naszym kościele o 14 pogrzeb śp Elżbiety Rosiek z Łazów Biegonickich. Polecamy jej osobę Bożemu Miłosierdziu.