You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI   ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA -25.09.2022

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA -25.09.2022

  • Post category:Ogłoszenia

Cieszymy się obecnością w  naszej świątyni parafialnej wszystkimi gośćmi i parafianami, którzy tworzą tę modlitewną wspólnotęBóg zapłać o. bp Józefowi Słaby za przewodniczenie sumie odpustowej i poświęcenie figury św. Michała Archanioła z Gargano. Ojcom redemptorystom za prowadzenie misji świętych o. Witoldowi Baranowi i o. Łukaszowi Listopadowi za wygłoszone dziś Słowo Boże.

Dziękuję wszystkim kapłanom z dekanatu i okolicy ; księżom rodakom.

Dziękujemy  dzieciom , które będą sypały kwiaty, dzieciom I komunijnym,  strażakom oraz scholi  „ Skierki” i  „ Aniołkom św. Michała” za piękny śpiew na ręce pani Natalii Kowalik i pani Irenie Górowskiej.

Dziękuję paniom na ręce p. Halinki Oleś za przygotowanie stołu dla naszych gości na plebani; także za dary na stół.

Wszystkim życzę aby św. Michał Archanioł wspierał każdego z Was swoim wstawiennictwem i opieką.

Msze  odpustowe dziś o  7, 9, 11, 16.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek. św. Wincentego a Paulo; w środę św. Wacława; w czwartek  św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek św. Hieronima; w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

W tym tygodniu nabożeństwa  w kościele  o 18  /w kaplicy różaniec  o 17! / Serdecznie zapraszamy.

W środę nowenna do MBNP. Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy. We czwartek liturgiczne wspomnienie św. Michała Archanioła. Z tej racji msze o 7 i 18.   Z racji I soboty czcimy Niepokalane Serce Maryi . Jak zawsze nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 18.

W przyszłą niedzielę z racji Uroczystości NMP Różańcowej  jak co roku o 9.30 procesja różańcowa wokół kościoła.Dlatego  zwracamy się do róż o przygotowanie ołtarzy: Józefy Sroka, Jan Słaby z Małej, Marzeny Sekuła z Myślca; Celina Garwol . Proszę tylko przygotować ołtarze bez kwiatów! . Zmianę tajemnic proszę dokonać prywatnie.

Panu kościelnemu Adamowi Witowskiemu z rodziną dziękujemy za bardzo gorliwą pracę na rzecz parafii przed Uroczystością odpustową oraz osobom z Kąciny. 

6 mszy gregoriańskich z zamówionych na pogrzebie za zm. Stefanię Sroka odprawią po nowym roku oo. Redemptoryści, którzy głosili renowacje misji świętych.