You are currently viewing XV NIEDZIELA ZWYKŁA 18.09.2022

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 18.09.2022

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś po mszy świętej o 9.30 nowenna ku czci św. Michała Archanioła.W tygodniu do soboty  o 18.

Jutro i we wtorek zapraszamy wszystkich rodziców z całej parafii na swoje nauki stanowe. Po mszy jutro spotkanie rodziców młodzieży klas  VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. We wtorek po nowennie zaś spotkanie rodziców klas III, które przygotowują się do I komunii świętej.

W środę rozpoczniemy renowacje misji świętych w naszej parafii, które poprowadzą oo. Redemptoryści. Ojcowie michaelici, którzy prowadzili misje przed rokiem  z racji braków kadrowych nie podjęli tego wyzwania. Program renowacji misji proszę zabrać od ministrantów albo z zakrystii przez najmłodszą osobę z domu, która jest w kościele;  jest też ten plan na stronie parafii.

Chce zwrócić uwagę tylko na kilka punktów. Otóż w środę o 21 Apel Maryjny, który będzie nam towarzyszył co dnia. W piątek o 12.30 w kościele nabożeństwo dla osób starszych; chorych; seniorów z udzieleniem sakramentu chorych. Od godz. 14 odwiedziny chorych w domu po uprzednim ich zgłoszeniu już od dziś w zakrystii czy kancelarii. W piątek też będzie o 19 Droga Krzyżowa, którą rozpoczniemy od krzyża misyjnego pod kościołem i pójdziemy w teren / można podpowiedzieć ewentualną trasę / .  Przez cały dzień w piątek na mszach świętych zbierzemy składkę na potrzeby zakonu redemptorystów. W sobotę przed południem w kościele od 8 do 10.30 spowiedź misyjna i przed odpustem; I piątkiem października ; zaś od 10.30 do 11.15 spowiedź w kaplicy na Małej Żeleźnikowej.

W sobotę o 17 zbiórka ministrantów i lektorów przed Uroczystością Odpustową.

Za tydzień w niedziele msze   o 7;9;11;16 – nie będzie za tydzień mszy w kaplicy!

O 11 uroczysta Msza święta odpustowa celebrowana przez o. bp Józefa Słaby, który poświęci figurę św. Michała Archanioła z Gargano. Jest to dar ofiarny rodziców dzieci I komunijnych i bierzmowanych z całej parafii. Docelowo będzie ta figura po pewnym czasie umieszczona w kaplicy w Małej Żeleźnikowej razem z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Prośba do dzieci I komunijnych aby przyszli na sumę odpustową  w strojach I komunijnych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Także zespoły muzyczne „ Skierki” oraz „ Aniołki św. Michała”. Prośba do strażaków o przyjście w swoich strojach. Zabierzmy z ciemnicy na procesje tam przygotowane feretrony i chorągwie.

Od I niedzieli października / za dwa tygodnie zaczynając / przez 7 dni można będzie zgłaszać kandydatów do Rady Parafialne składając do przygotowanych w tym celu koszyków albo w kancelarii ich nazwiska i imiona z adresem . 15 października ogłosimy wszystkich zgłoszonych, zaś 23 października będą w całej diecezji tarnowskiej wybory do Rad Parafialnych.

Prośba do rodzin odpowiedzialnych za przygotowanie kościoła na odpust o pracę w kościele i otoczeniu w środę przed renowacją misji w porozumieniu z panem kościelnym Adamem. Jemu ogromne dzięki za wczorajsze czyszczenie otoczenia kościoła .W tym miejscu dziękuję.

Jest prasa katolicka. Można nabyć kalendarze rolnicze w cenie 28 zł oraz w cenie 8 zł ścienne.

Msze gregoriańskie z zamówionych na pogrzebie za zm. Józef Lebda od 1 października zaś za śp. Mieczysława Lelito od listopada odprawi ks. Krzysztof Górski w Rzymie.

Zapowiedzi – drugie

Mariusz Migacz zam. Żeleźnikowa Wielka i Klaudia Olszowska zam. Barcice.