XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA 13.08.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziękujemy ks. Maksymilianowi za dziś głoszone Słowo Boże i składamy życzenia z racji imienin, które jutro przeżywa we wspomnienie swojego patrona.

We wtorek Wniebowzięcie Matki Bożej. Msze święte wg porządku niedzielnego. Jutro zatem wieczorem już o 18 msza z liturgią maryjnej uroczystości; zaś we wtorek nie będzie mszy po południu. Będziemy święcić zioła i kwiaty na wszystkich mszach. W naszym kościele w ten dzień kazania wygłosi  ks. Przemysław Podobiński nasz były katecheta obecnie pracujący na misjach w Brazylii. Także składkę zbierze w tym dniu na cele misyjne. 

W tym tygodniu nowenna w środę  o 18; pół godziny wcześniej adoracja w ciszy.

Serdeczne dzięki za bardzo liczny udział wiernych w mszy piątkowej na cmentarzu. 

Jutro planujemy wycieczkę w góry dla każdego. Szlak prowadzi z Łomnicy Zdroju na ”Czarci Wierch”  i powrót inną drogą do tego samego miejsca / ok 6 godz /. Trzeba zabrać suchy prowiant ; coś do picia i czapka na głowę obowiązkowo. Najlepiej byłoby pojechać własnym pojazdem i zabrać swoich bliskich spod kościoła jutro o 8.30. Są wolne miejsca proszę najlepiej teraz po mszach jak ktoś zdecydowany do mnie zgłosić!!!  

Przekazane zostały intencje z zamówionych na pogrzebie ks. Kardynałowi Konradowi Krajewskiemu;  za  zm. Tadeusza Barnacha 150 oraz za zm. Annę Dziedzic 50.

Bóg zapłać za ofiary przed tygodniem składane na budujący się kościół w Porębie w kwocie 4 tys. 930 zł oraz za dzisiejsze na Uniwersytet św. Jana Pawła II .

Składamy serdeczne życzenia ks. Piotrowi z racji 40 urodzin oraz w 15 rocznice przyjęcia święceń kapłańskich z darem modlitwy.

Dziękujemy zespołom „ Skierki” oraz „ Aniołkom św. Michała” wraz z paniami Ireną Górowską oraz Natalią Kowalik  za dzisiejsze włączenie się w liturgie mszy świętej.