XIII Niedziela zwykła – 30 czerwca 2024

  • Post category:Ogłoszenia

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Witamy wszystkich gości i życzymy dobrego wypoczynku. Przy tej okazji przypominamy, że nasz strój w kościele, nawet w bardzo upalne dni, powinien być godny, podkreślający szacunek dla świętego miejsca.

Msze święte w niedzielę o godzinie: 7:00, 8:15 w kaplicy, 9:30 i 11:00. Nie ma Mszy popołudniowej.

W tym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie Matki Boskiej Tuchowskiej

– w środę świętego Tomasza Apostoła. O 18:00 Nowenna do BMNP, pół godziny wcześniej adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi

– w czwartek, I miesiąca, modlimy się za powołanych i nowe powołania oraz o świętość dla kałanów

– w pierwszy piątek miesiąca modlić się będziemy za misję i misjonarzy oraz wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy i zniewagi.

okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W Małej Żeleźnikowej w piątek od 16:30

odwiedziny chorych, zgłoszonych wcześniej w zakrystii, w piątek do południa.

– w pierwszą sobotę miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Mszę wieczorną, z liturgią niedzielną, zaczniemy od modlitwy różańcowej

– za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godzinie 7:00 i 8:15 w kaplicy

„Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Mszę św. z Tarnowa, a w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17.00 oraz przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone tak, jak w latach ubiegłych, a mianowicie w naszej parafii przez lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl

Do nabycia prasa katolicka.

ZAPOWIEDZI


Kamil Poręba zam. Żeleźnikowa Mała i Katarzyna Szmyd zam. Kamionka Mała