XIV Niedziela zwykła – 7 lipca 2024r.

  • Post category:Ogłoszenia

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Witamy wszystkich gości i życzymy dobrego wypoczynku. Przy tej okazji przypominamy, że nasz strój w kościele, nawet w bardzo upalne dni, powinien być godny, podkreślający szacunek dla świętego miejsca.

Msze święte w niedzielę o godzinie: 7:00, 8:15 w kaplicy, 9:30 i 11:00. Nie ma Mszy popołudniowej.

Dzisiaj z racji I niedzieli lipca wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po porannej Mszy zmiana Tajemnic Różańcowych.

W tym tygodniu:

  • w poniedziałek św. Jana z Dukli
  • w środę nowenna do MBNP o 18:00, pół godziny wcześniej adoracja w ciszy
  • w czwartek święto św. Benedykta Opata, patrona Europy
  • w piątek św. Brunona bpa i męczennika
  • w sobotę św. Andrzeja Świerada i Benedykta – patronów naszej diecezji. Msza św. o godzinie 18:00 z liturgią niedzielną.

W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

„Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Mszę św. z Tarnowa, a w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17.00 oraz przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone tak, jak w latach ubiegłych, a mianowicie w naszej parafii przez lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl

Do nabycia prasa katolicka.

ZAPOWIEDZI
Kamil Marek Poręba zam. Żeleźnikowa Mała
i
Katarzyna Maria Szmyd zam. Kamionka Mała

Praca licencjacka Pani Faustyny Barnach pt. „Funkcjonowanie Parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Żeleźnikowej Wielkiej w latach 2005-2023” do przeczytania