XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022

Dziękujemy naszemu neoprezbiterowi ks. Jarosławowi Sroka za głoszone dziś Słowo Boże.

Jutro w liturgii wspominamy św. Ireneusza biskupa i męczennika.

W środę  św. Piotra i Pawła apostołów. Msze święte będą w tym dniu o 7;9.30 oraz po południu o 17 /w kaplicy / oraz o 18 w kościele.

W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz ksiądz katecheta Piotr. Już dziś składamy serdeczne życzenia: zdrowia; łaski Bożej i opieki św. Piotra  na czas dalszej gorliwej posługi w naszej parafii.

W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź jak zawsze przed każdą mszą świętą /w kaplicy od 15.20 potem msza święta o 16 /. W tym dniu odwiedzimy wszystkich chorych w parafii. Proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

W sobotę wypada Święto NMP Tuchowskiej. Z racji I soboty przed mszą wieczorną różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o 18.

W przyszłą niedzielę przechodzimy na wakacyjny porządek mszy świętej. W soboty będzie tylko msza wieczorna o 18 z liturgią niedzielną. Przez całe wakacje nie będzie mszy w niedzielę po południu!

Za tydzień proszę prywatnie zmienić tajemnice różańcowe. Składka za tydzień jak zawsze w I niedzielę miesiąca przeznaczona na budujący się kościół w Porębie.

W czasie mojej nieobecności proszę wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiać przez ks. Piotra naszego katechetę. Też swoją posługą będzie w tym czasie służył ks. Maksymilian.

Bardzo się cieszymy z licznego udziału wiernych w procesjach oktawy Bożego Ciała. A już szczególnie dziękujemy rodzicom za przyprowadzenie dzieci na czwartkowe zakończenie oktawy kiedy otrzymały specjalne błogosławieństwo.

Jest prasa katolicka i ciekawa książka o cudach eucharystycznych w cenie 12 zł.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp Mieczysław Lelito z ulicy ks. Gurgacza. Polecajmy jego osobę Bożemu Miłosierdziu.