You are currently viewing XIV Niedziela zwykła – 3 lipca 2022 r.

XIV Niedziela zwykła – 3 lipca 2022 r.

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Przy tej okazji przypominamy, że nasz strój
w kościele, nawet w bardzo upalne dni, powinien być godny, podkreślający szacunek dla świętego miejsca.

Msze święte w niedzielę o godzinie: 7:00, 8:15 w kaplicy, 9:30 i 11:00. Nie ma Mszy popołudniowej.

W tym tygodniu:

• w środę bł. Matki Teresy Leduchowskiej. O 18 Nowenna do MBNP, pół godziny wcześniej adoracja w ciszy.
  • w pierwszy czwartek miesiąca na mszy porannej modlimy się w intencji nowych powołań i za powołanych.
  • w piątek św. Jana z Dukli.

„Chrystus naszą Paschą” to hasło 40 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę która rozpocznie się 17 sierpnia br. Mszą świętą na placu katedralnym w Tarnowie. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Koszt wynosi 150 zł od osoby, dzieci do klasy VIII 70 zł. Więcej informacji na stronie internetowej pieszej pielgrzymki tarnowskiej.

Prosimy o kwiaty do kościoła na przyszłą niedzielę rodziny: Zofia i Jan Pierzchała, Maria i Rafał Basiaga, Zofia Michalik.

Zostały przekazanie intencje pogrzebowe ks. Krzysztofowi Górskiemu pracującemu w Rzymie, z których zostaną odprawione gregorianki: za śp. Stanisławę Sroka od 15 lipca 2022 r. oraz za śp. Józefa Marczyka od 16 sierpnia 2022 r.

Do nabycia prasa katolicki. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” poruszono temat bliski wielu z nas: wątpliwości w wierze – co robić kiedy się pojawią.