You are currently viewing XII Niedziela Zwykła 19.06.2022

XII Niedziela Zwykła 19.06.2022

Dziś Diecezjalnym Święcie Rodziny. Główne uroczystości odbędą się w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. O godz. 10.30 rozpocznie się różaniec w intencji rodzin, a o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Na zakończenie Mszy świętej każdej obecnej na niej rodzinie ks. Biskup podaruje modlitewnik dla rodzin. Diecezjalne Święto Rodziny zakończy się dziś w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, gdzie o godz. 16.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa.

Dziś  na mszy o 9.30  zostaną przyjęci do grona ministrantów nowi chłopcy.

Po mszy procesja.W Oktawie Bożego Ciała msze święte o 7 i 18 w każdy dzień.Zakończenie Oktawy we czwartek o 18 z błogosławieństwem dzieci i z poświęceniem  kwiatów, wianków i ziół.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za bardzo liczny udział w procesji Bożego Ciała. Mieszkańcom Myślca za przygotowanie ołtarzy. Panu kościelnemu Adamowi Witowskiemu z rodziną za bardzo gorliwą pracę na rzecz parafii i zsynchronizowanie wszelkich prac. Panu organiście za śpiew i grę.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze rano o 7 i 18. / w kaplicy o 16 /. W tym dniu  nie obowiązuje post!

W piątek zakończenie roku szkolnego na mszy o 8 dla SP w Żeleźnikowej Wielkiej oraz w kaplicy na mszy o 9 dla SP w Małej.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza tylko rano o 7.

Jest prasa katolicka i ciekawa książka o cudach eucharystycznych w cenie 12 zł.

Zapowiedzi -pierwsze

Bartłomiej Gieniec zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Katarzyna Ruman zam. Nawojowa