X  NIEDZIELA  ZWYKŁA 11.06.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziękujemy serdecznie wszystkim za liczny udział w procesji Bożego Ciała oraz za przygotowanie ołtarzy mieszkańcom ulicy św. Jana Pawła II na ręce pani Karoliny Mężyk. 

Dzisiaj procesja  po mszy o 9.30.  Procesje w oktawie po mszach  rano o 7 i po południu o 18. Zakończenie oktawy z błogosławieństwem dzieci oraz poświeceniem wianków we czwartek o 18. 

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o 7 oraz 18 / w kaplicy o 17/ . W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msze rano o 7 i po południu o 18.

W przyszłą niedzielę  na mszy o 11 uroczystość Jubileuszowa  o. Macieja Słaby przeżywającego 25 lecie świeceń kapłańskich. 

We wtorek w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3 było przekazanie nagród laureatom konkursu biblijnego z zakresu ewangelii św. Jana. Z rąk Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego oraz pani kurator na województwo małopolskie Olga Skrzymowska uczennica SP w Żeleźnikowej Wielkiej z kl. VIII otrzymała to wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Bóg zapłać za ofiary do puszek na Uniwersytet Świętego Jana  Pawła II. 

Egzamin przed bierzmowaniem będzie dla klasy VII 13 czerwca o 13.40 /na lekcji religii/ zaś dla Małej we czwartek 15 czerwca o 17 w kościele parafialnym. Serdeczna prośba aby rodzice byli obecni na tym egzaminie. 

Przed tygodniem do grona  ministrantów przyjęto 10 chłopców; i 5 lektorów. 

 Jest prasa katolicka.

W przyszłą niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny.

Komunikat ks. Biskupa. Drodzy Diecezjanie!

Pilna konieczność wzmacniania kondycji małżeństw i rodzin dostrzegalna jest obecnie w szerokim obszarze działań społecznych i religijnych. Diecezja tarnowska podejmuje w tym zakresie różnorakie wysiłki, wychodzi naprzeciw każdej wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej, niosąc zwłaszcza umocnienie, które płynie od samego Jezusa Chrystusa przez słowo Boże, sakramenty i codzienną troskę duszpasterską. Diecezjalne Święto Rodziny, które przeżywany co roku, jest czasem osobistego zaproszenia Boga do kształtowania relacji rodzinnych „na wzór Chrystusa” oraz dniem radości ze wspólnego spotkania. Serdecznie zapraszam Was do Starego Sącza na obchody tego święta w niedzielę 18 czerwca br. Rozpoczniemy o godz. 10.30 od modlitwy różańcowej w intencji rodzin. Następnie na Ołtarzu Papieskim będzie celebrowana Msza święta, transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Zachęcam też do przybycia w strojach regionalnych, ażeby podkreślić poprzez to piękno tradycji i różnorodność lokalnych kultur a zarazem trwanie w jednym Chrystusowym Kościele. Po zakończeniu Mszy świętej gospodarze Domu Rekolekcyjnego „Opoka” zapraszają na rodzinne piknikowanie przy muzyce i z licznymi atrakcjami dla dzieci. Diecezjalne Święto Rodziny zakończy się Eucharystią sprawowaną o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu w intencji małżeństw starających się o potomstwo.

Z pasterskim błogosławieństwem  bp † Andrzej Jeż.