NIEDZIELA  TRÓJCY ŚWIĘTEJ  04.06.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Po rannej mszy zmiana tajemnic różańcowych. Na mszy o 9.30 przyjęcie nowych ministrantów i lektorów.

W środę Nowenna do  Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18; pół godziny wcześniej adoracja w ciszy.

W tym dniu pielgrzymka dzieci I komunijnych z rodzicami do Łagiewnik i Wadowic z całej parafii.

We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Procesja po mszy o 9.30 do krzyża na posesji pp Słaby wzdłuż ulicy św. Jana Pawła II .  Tam jej zakończenie. Nie będzie mszy w tym dniu o 11! Zapraszamy serdecznie dziewczynki do sypania kwiatów; chłopców do dzwonienia. Dzieci I komunijne z całej parafii w strojach; Liturgiczną Służbę Ołtarza.  Zabierzmy z kościoła feretrony i chorągwie zmieniając się po drodze w ich niesieniu, bo jest długi odcinek. Prosimy strażaków w swoich galowych strojach do niesienia baldachimu. 

Procesje w oktawie  rano o 7 i po południu o 18. W niedzielę po mszy o 9.30.

Procesję w Boże Ciało poprowadzi i Słowo Boże do nas wygłosi nasz jubilat  o. Maciej Słaby przeżywający 25 lecie świeceń kapłańskich.

Za dwa tygodnie w niedzielę 18 czerwca na mszy o 11 uroczystość Jubileuszowa.

Jak zawsze w Boże Ciało składka na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. 

W kościele możliwość spowiedzi w każdy dzień przed wszystkimi mszami świętymi.

Za tydzień zbiórka do puszek na Uniwersytet Świętego Jana  Pawła II.

Już dziś informujemy, że egzamin przed bierzmowaniem będzie dla klasy VII za 10 dni 13 czerwca o 13.40 /na lekcji religii/ zaś dla Małej we czwartek 15 czerwca o 17 w kościele parafialnym. Serdeczna prośba aby rodzice byli obecni na tym egzaminie. 

 Jest prasa katolicka. Nowe czasopisma „ Promyczka Dobra”.

Przed tygodniem  do puszek na pomoc  dla chorej na SMA Wiktorię ze Starego Sącza złożono ofiarę w kwocie 7tys. 520 zł./ kosciół 6.750 i kaplica   770 zł/.

We wtorek była kompleksowa kontrola wszystkich tzw. ruchomych zabytków w naszej parafii. Jest wszystko w porządku; do miesiąca przyjdzie sprawozdanie z tej kontroli.

Przed tygodniem w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zmarł mój tato Kazimierz. W środę był Jego pogrzeb w parafii Matki Bożej Różańcowej w Łęgu Tarnowskim, gdzie też spoczął na cmentarzu w mojej rodzinnej parafii. Chcę w imieniu mamusi; rodzeństwa z rodzinami i własnym serdecznie podziękować za tak liczny udział parafian z Żeleźnikowej na pogrzebie na ręce Rady Parafialnej; składane kondolencje; słowo wsparcia ; modlitwę także droga internetową i tak bardzo liczne zamówione msze święte za mojego tatę.  Dziękuje  o. bp Józefowi Słaby naszemu rodakowi za  przekazanie drogą telefoniczną słowa wsparcia  i modlitwę. Tak licznie przybyłym księżom rodakom na ręce ks. Prałata Wiesława Majcy.  Księżom, którzy nie mogli być z racji podjętych już innych zobowiązań na ręce ks. Prałata Michała Drożdża  oraz tych, którzy są bardzo daleko na ręce  ks. Maksymiliana Lelito;  Klerykowi Dawidowi; ss. Dobrawie i Janinie. Ojcu Maciejowi, który  w tym czasie pod moją nieobecność sprawował moje intencje tutaj w kościele  i gorliwie w te dni spowiadał. Szczególne słowo wdzięczności na ręce ks. Piotra, który podjął   w te dni niemałe wyzwania z organizacją pogrzebu. We czwartek w Tuchowie przed obrazem Matki Bożej odprawiłem za wszystkich mszę świętą dziękczynną. Bóg zapłać! Tatę polecam  modlitwom! Dobry Jezu a Nasz Panie,daj Mu wieczne spoczywanie.