You are currently viewing Wielkanoc 2024

Wielkanoc 2024

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim  za przekazane nam życzenia świąteczne oraz złożone dary na stół na plebanii. Dziękuję wszystkim, którzy  tak pięknie włączyli się w  przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego:

– Ks. Maksymilianowi za wspólną modlitwę w czasie Triduum Paschalnego; głoszone Słowo Boże w Wielkanoc oraz na rekolekcjach ;za posługę w konfesjonale;

– rodzinom  z wiejskiego za posprzątanie kościoła oraz przygotowanie grobu Pańskiego i ciemnicy  na ręce rodziny Agnieszki i Piotra Zagórowskich;

– wszystkim wykonującym piękne palmy;

-służbie ołtarza: ministrantom, lektorom, komentatorom, ceremoniarzom za pięknie sprawowaną liturgię na ręce ks. Piotra;

– młodzieńcom za służbę przy grobie pańskim na ręce pana Piotra Sroki;

– śpiewającym zespołom „ Skierki” oraz „Aniołkom św. Michała” na ręce pań Ireny Górowskiej i Natalii Kowalik;

– Dziękujemy rodzinie pp Robertowi i Małgorzacie Nakielskim z Myślca za tradycyjnie już ofiarowany do naszego kościoła piękny woskowy paschał;

– Pani Katarzynie Olszowskiej za piękne dekoracje wielkopostne przed ołtarzem;

– Panu organiście  Kamilowi Tokarzowi oraz  śpiewającym   w czasie Triduum;

– panom Piotrowi i Józefowi Sroka oraz Przemkowi Pierzchała śpiewającym mękę pańską;

– dziękuję dzieciom, młodzieży, ojcom i matkom za adorację w ciemnicy i przy grobie;

– dziękuję panom kościelnym z kościoła i kaplicy: Adamowi i Janowi;

– dziękuję paniom Krystynie Niemiec oraz Marii Zaczyk za całoroczną bezinteresowną pracę przy dbaniu o czystość bielizny ołtarzowej  służącej w  liturgii;

-wszystkim parafianom i miłym gościom za liczny udział w liturgii Wielkiego Tygodnia.

Bóg zapłać za ofiary dziś składane na  KUL i PAT.

Przez cały tydzień przeżywać będziemy Oktawę Wielkanocy. Przechodzimy na sprawowanie mszy świętej o 18 / w kaplicy o 17 /.

W środę nowenna do Matki Bożej o 18.  Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy. Na nowennie spotkanie modlitewne przed I komunią świętą z naszym przygotowaniem do Święta Bożego Miłosierdzia.

We czwartek I miesiąca modlimy się o powołania do służby Bożej i za powołanych.

W I piątek miesiąca msze w kaplicy o 17; w kościele o 18. Z racji oktawy Wielkanocnej  w  piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Nie będzie odwiedzin chorych bo byliśmy przed świętami. Zawsze można poprosić szafarzy z komunią.

W przyszłą  niedzielę w kaplicy w Małej Żeleźnikowej o 11 odpust ku czci Miłosierdzia Bożego na którym Słowo Boże wygłosi ks. Robert Pociecha proboszcz z Łęgu Tarnowskiego. Z tej racji za tydzień nie będzie mszy o 11 w kościele!  Ponadto będą msze w niedzielę o 7;  9.30 ;  w kaplicy  o 11;  w kościele  po południu o 16. Przed każdą mszą świętą odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Po mszach świętych za tydzień zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

ZAPOWIEDZI – pierwsze

Stawiarski Krzysztof Żeleźnikowa Mała i Alicja Bodziony Podrzecze.