NIEDZIELA PALMOWA 24.03.2024

  • Post category:Ogłoszenia

Niedziela Palmowa – po rannej mszy świętej zakończenie nowenny na której modlimy się za naszą Ojczyznę; potem Droga Krzyżowa. Przed sumą o 9.30 poświęcenie palm i procesja. Po mszy konkurs palm. Proszę po mszy świętej stanąć przy swoich palmach i dokonamy ich oceny w ramach corocznego konkursu.

Dziękujemy panom za śpiew pasji. Panu Cieślikowi za prowadzenie osiołka na procesji.

Dziś Gorzkie Żale o 16; w kaplicy o 14. Na Gorzkich żalach składka na kwiaty do grobu Pańskiego. Na pozostałych mszach na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna. Bóg zapłać za ofiary.

 Serdecznie dziękujemy za przeżytą Drogę Krzyżową w ostatni piątek z kaplicy pod Sowinę i wszystkim za jej przygotowanie i przeprowadzenie.

We wtorek będzie całodniowa spowiedź w kościołach w Starym Sączu.

W środę nowenna do Matki Bożej o 17. Modlić się będziemy o dobre przeżycie Triduum Paschalnego. Wcześniej pół godziny adoracja w ciszy.  Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii z rodzicami.

Serdecznie dziękujemy   ks. dr Maksymilianowi Lelito za przeprowadzone w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.

W środę po zakończonych rekolekcjach gościliśmy wieczorem delegata ks. Biskupa przed wizytacją w naszej parafii, który poddał kontroli sprawy kancelarii.

Uczennica Blanca Pierzchała z kl VIII z Wielkiej zakwalifikowała się do finału olimpiady wojewódzkiej z ewangelii św. Mateusza. 17 kwietnia będzie finał w Krakowie . Życzymy powodzenia.     

 Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp Elżbieta Dulak z Wielkiej Żeleźnikowej. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 Zaopatrzmy się w prasę katolicką na te ważne dni świąteczne.

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rano między 7 – 8 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla przybywających z zagranicy na święta lub tych, którzy z ważnych powodów nie skorzystali ze spowiedzi parafialnej. Wszystkich parafian zapraszamy w Wielki Czwartek na mszę Wieczerzy Pańskiej o 18. Potem przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja.

Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawuje kościół – jedyny raz w roku – Mszy Świętej. Postarajmy się o przybranie krzyży przydrożnych. Rano zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 9 tylko w kaplicy! Po Drodze krzyżowej rozpocznie się nowenna do Bożego Miłosierdzia przygotowująca do odpustu w kaplicy. W sobotę po poświęceniu pokarmów w kaplicy. W święta będzie po mszach w kaplicy a w tygodniu o 17. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od alkoholu. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy w naszej świątyni o godz. 17 Drogą Krzyżową. W ciągu dnia uczestniczymy w adoracji od godz. 7.

7 – 8 –    SP kl VIII i VII oraz młodzież;

8 – 9 –    SP kl VI;

9 – 10 –  SP kl V;

10 – 11 – SP kl IV;

11 – 12 – SP kl. 0 – III;

12 – 17 – Wszyscy

Wielka Sobota – w kościele poświęcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 8 – 11; w kaplicy na Małej o 9. Starajmy się też uczestniczyć w tym dniu w adoracji przy grobie.

Porządek Adoracji:

  7 – 8   Żeleźnikowa  Wielka /matki/

12 – 13 Rycerstwo Niepokalanej

13 – 14 Myślec /matki/

14 – 15 Żeleźnikowa Wielka /ojcowie/

15 – 16 Myślec / ojcowie /

16 – 18 Wszyscy                                                                                                                       

19 – 20 Żeleźnikowa Mała

20 – Ceremonie Wielkiej Soboty / proszę przyjść ze świecami!/  Msza święta i Procesja Rezurekcyjna. Przygotujmy na procesję sztandary, feretrony, baldachim. Prosimy młodzieńców do Grobu Pańskiego oraz na rezurekcję.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – porządek mszy niedzielny: 7; 8.15 – kaplica; 9.30; 11; 16.  Nabożeństwa w drugi dzień świąt do południa jak w niedzielę zaś po południu nie będzie mszy świętej.