You are currently viewing NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 2024

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 2024

  • Post category:Ogłoszenia

W Święto Bożego Miłosierdzia gromadzimy się na mszy świętej odpustowej. Ogromnie się cieszymy wspólnotą modlitewną, którą tworzymy z gośćmi i parafianami.  Bóg zapłać za przewodniczenie w modlitwie naszemu zgromadzeniu liturgicznemu ks. Robertowi Pociecha proboszczowi mojej rodzinnej parafii w Łegu Tarnowskim.  Dziękuję scholi dziewcząt „Skierki” z Żeleźnikowej Małej na ręce p. Ireny Górowskiej oraz „Aniołkom św. Michała Archanioła” z Żeleźnikowej Wielkiej na ręce p. Natalii Kowalik za piękny śpiew. Służbie Ołtarza na ręce ks. Katechety; panu kościelnemu i panu organiście. Dziękuję za porządkowanie i dekorację kaplicy przed odpustem. Wszystkim uczestnikom życzę aby Boże Miłosierdzie, które jest nieskończone w swej mocy ogarnęło każdego z nas i na ten czas lęków i niepokojów, które nas dotykają było wsparciem.

Dziś przypada Święto Caritas, które rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Do puszek zbieramy ofiary na Caritas za które serdecznie dziękujemy. Przed mszami koronka do Bożego Miłosierdzia przez co  można w ten sposób zyskać odpust zupełny.

Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze w kościele rano o 7 i w kaplicy o 17. 

W środę od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Matki Bożej o 18. Prosimy dzieci i rodziców kl III. Prośba również do rodziców młodzieży z całej parafii, która przyjmie bierzmowanie  20 kwietnia aby po nowennie w środę spotkali się w domu parafialnym.  Natomiast młodzież jak zawsze ma spotkanie w piątek po mszy w kaplicy Mała Żeleźnikowa zaś z Wielkiej o 18.30 w sali domu parafialnego.

W przyszłą niedzielę Niedziela biblijna.  

Jest do nabycia prasa katolicka z bardzo ciekawą tematyką o Bożym Miłosierdziu. Są nowe nr „Promyczka Dobra”.

Dziś też wybory samorządowe na które trzeba się nam wybrać.

Zostały przekazane msze święte z pogrzebowych ks. kardynałowi Konradowi Krajewskiemu : 110 intencji za zm. Franciszek Kowalika; 50 intencji za zm. Elżbieta Dulak; 90 intencji za zm. Bronisław Drożdż;

List Biskupa Tarnowskiego z okazji Dnia Świętości Życia oraz peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów

Drodzy Diecezjanie!

Życie ludzkie jest bezcenną wartością, którą wspólnota Kościoła otacza stałą troską i szacunkiem, ukazując piękno tego daru. Kościół przypomina jednocześnie konsekwentnie, o Bożym prawie odnoszącym się do każdego etapu jego trwania w wymiarze ziemskim, od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Szczególnym czasem podkreślenia wartości ludzkiego życia będą dwa zbliżające się wydarzenia. Pierwszym z nich jest Dzień Świętości Życia, którego centralne uroczystości będą obchodzone 8 kwietnia w Sanktuarium Narodzenia NMP w Okulicach. O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza Święta, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Drugim wydarzeniem będzie przeżywana w dniach od 13 do 20 kwietnia peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Będziemy mogli w niej uczestniczyć w siedmiu wybranych kościołach w różnych regionach naszej diecezji, co ułatwi przybycie pielgrzymom na uroczystości. Chcąc dobrze przygotować się do tej peregrynacji, rozpoczęliśmy wczoraj Tydzień Małżeństw i Rodzin, podczas którego otaczamy szczególną modlitwą rodziny naszej diecezji oraz organizujemy wiele spotkań i wykładów, które mają ukazać aktualność przesłania Samarytan  z Markowej i przybliżyć biografię tej rodziny.

Serdecznie zachęcam Was do udziału w tych wydarzeniach oraz do podjęcia podczas jutrzejszej uroczystości Zwiastowania Pańskiego pięknego i zawsze aktualnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Bł. Rodzino Ulmów, módl się za nami! Z pasterskim błogosławieństwem bp† Andrzej Jeż