VII  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  21.05.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zapraszamy w tygodniu na nabożeństwa majowe w kościele o 18 i w kaplicy o 17; dziś o 16.

W środę Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O 17 na plebani spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

W piątek św. Filipa Neri.

W przyszłą niedzielę Zesłanie Ducha Świętego. Na mszy o 11 uroczysty chrzest dzieci.

We czwartek był gminny konkurs o św. Janie Pawle II. Gratulujemy dzieciom ze SP
w Żeleźnikowej Małej za zajęcie I miejsca; nasza SP w Wielkiej była druga.

Dziękujemy mieszkańcom Kąciny oraz domom wzdłuż drogi do szkoły za ofiary z racji modlitw o urodzaje.  Także mieszkańcom Myślca dziękujemy za dar ofiarny z racji modlitw o urodzaje.

Jest prasa katolicka.

Zwracamy się do rodzin z osiedla Sajdaków oraz Gargulów o kwiaty na następną niedzielę.

Już dzisiaj też naszą prośbę kierujemy do rodzin /wg porządku kolędowego/ od Tokarczyk Andrzej do Oleś Franciszek o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Chcemy w tym roku iść główną drogą św. Jana Pawła II do krzyża na posesji Słabych i tam zakończyć procesję.

W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie możliwość włączyć się w pomoc składając do puszek ofiarę na chorą na SMA Wiktorię ze Starego Sącza. Prośba do klas VIII niedawno bierzmowanych o przeprowadzenie tej zbiórki. 

Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej zaprasza w przyszłą niedzielę 28 maja br. na    Zielone Świątki w Nawojowej. Początek  o godzinie 15:00 na estradzie plenerowej  ul. Lipowa 3 /stadion sportowy/, w programie m.in. konkursy; pieśni Maryjnych i konkurs tańca ludowego, występy zespołów regionalnych, kiermasze i wystawy. Szczegóły na afiszach i stronie internetowej gok http://hosting21.vpo9.iat.pl/zielone-swiatki-2/

ZAPOWIEDZI -drugie

Sebastian Skoczeń zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Gabriela Wysowska zam. Ptaszkowa

Sławomir Tomasiak zam. Powroźnik oraz Sabina Gawlak zam. Żeleźnikowa Mała;

Bartłomiej Żarnowski zam. Nawojowa oraz Natalia Kowalik zam. Żeleźnikowa Mała;  

Kamil Kubicz zam. Łomnica Zdrój oraz Agnieszka Gargula zam. Żeleźnikowa Wielka