VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  14.05.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś na mszy o 11 rocznica I komunii świętej dzieci.

Zapraszamy w tygodniu na nabożeństwa majowe w kościele o 18 i w kaplicy o 17; dziś o 16.

  Jutro w Starym Sączu 27 osób z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Dziękujemy za ofiarę złożoną z tej racji rodzicom kandydatów, którą przeznaczymy na budowę szafy do zakrystii oraz co mamy w zamiarze wcześniej na szafę organową w kaplicy. Przy tej okazji słowo wdzięczności do pana Tadeusza Węgrzyna za zbudowanie podjazdu dla niepełnosprawnych i pomoc pana Roberta Nakielskiego w jego mocowaniu.

We wtorek w liturgii wspominamy św. Andrzeja Bobolę kapłana i męczennika  patrona Polski.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jak zawsze w dni poprzedzające chcemy się modlić o zdrowie Boże błogosławieństwo zachowanie od wojny i niebezpieczeństw oraz o urodzaje.  We wtorek planujemy mszę świętą po majowym nabożeństwie w kościele, które będzie o 18 jak zwyczajnie; pojechać na „Kramy” by tam na Myślcu przy figurze Matki Bożej Fatimskiej odprawić mszę świętą i modlić się o urodzaje o 19. W środę taką mszę planujemy o 18 przy krzyżu nad kościołem. Jeśli pogoda nie dopisze wszystko będzie w kościele.  We czwartek / i tu uwaga dla mieszkańców Małej Żeleźnikowej/ o 16.30 wyjdziemy z kaplicy z procesją do kapliczki aby potem sprawować o 17 mszę świętą w intencji mieszkańców Małej oraz za ks. Kanonikiem Józefem Gawronem.

We czwartek o 10 w dniu 103 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II będzie w naszej szkole konkurs dla dzieci wszystkich szkół gminnych o Jego osobie. Tu w kościele przewidujemy w ramach konkursu śpiew przez dzieci pieśni maryjnych i wręczenie nagród.       

W piątek sprawdzałem ponownie konto parafialne na które nie wpłynęła żadna kwota na kaplicę cmentarną.

 Jest prasa katolicka. Są do nabycia w zakrystii książki o tematyce misji w naszej diecezji można zerknąć i nabyć.

ZAPOWIEDZI -pierwsze

Sebastian Skoczeń zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Gabriela Wysowska zam. Ptaszkowa;

Sławomir Tomasiak zam. Powroźnik oraz Sabina Gawlak zam. Żeleźnikowa Mała;

Bartłomiej Żarnowski zam. Nawojowa oraz Natalia Kowalik zam. Żeleźnikowa Mała;   

Kamil Kubicz zam. Łomnica Zdrój oraz Agnieszka Gargula zam. Żeleźnikowa Wielka

ZAPOWIEDZI – trzecie

Światosław Pażucha zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Magdalena Grabowska zam. Tarnów;

Mateusz górski zam. Popowice oraz Węgrzyn Ewelina zam. Myślec