You are currently viewing VI Niedziela Zwykła 19.02.2023

VI Niedziela Zwykła 19.02.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś o 15 nabożeństwo 40 – godzinne dla wszystkich dzieci naszej parafii.

W środę popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte o 7; 9.30 oraz 17/ w kaplicy o 16 / z obrzędem posypania głów popiołem. Jak zawsze darem ofiarnym wspieramy potrzebujących. W tym dniu post ścisły czyli 3 posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta / dla osób między 18 a 60 rokiem życia/. Abstynencja od pokarmów mięsnych od 14 roku do końca życia. Warto może podjąć abstynencję od alkoholu na cały post a może i dłużej tym bardziej, że już dziś rozpoczynamy Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 17; w kaplicy o 16.00.  Są to piękne nabożeństwa pokutne w których starajmy się licznie uczestniczyć. Szczególna mobilizacja dla kandydatów do bierzmowania aby w tych nabożeństwach uczestniczyli tym bardziej, że nie będzie w tym roku rekolekcji wielkopostnych.

W sobotę o 10 w sali domu parafialnego możliwość zakupienia stroju I komunijnego i innych potrzebnych na tę uroczystość rzeczy. Prośba do rodziców aby przyszli z dziećmi na to spotkanie. 

Od przyszłej niedzieli po rannej mszy świętej Droga Krzyżowa w kościele. W kaplicy o 13.30 Droga Krzyżowa. Tam też o  14 Gorzkie Żale i msza święta; zaś w kościele na Gorzkie Żale  zapraszamy  o 16 ; potem msza święta.

Bóg zapłać za ofiarę składaną dziś na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W Seminarium duchownym w dniach 10 – 12 marca są organizowane rekolekcje dla mężczyzn po 16 roku życia. Jest to spotkanie dotyczące dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Między innymi poświęcone modlitwie, postowi i jałmużnie. Szczegóły są na afiszu w przedsionku kościoła. Chętnych prosimy o zgłoszenie u księży.

4 msze gregoriańskie z mszy zamówionych na pogrzebie zm. Zdzisław Dulak będzie odprawiał na Białorusi o. Stanisław Lelito.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Piotr Żelazko z Wielkiej Żeleźnikowej. Pogrzeb jutro o 15.  Polecajmy jego osobę Bożemu Miłosierdziu…

Komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski.

W piątek 24 lutego br. minie rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Do tej pory wojna pochłonęła setki tysięcy osób, nie tylko żołnierzy, ale również cywilów, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze. Miliony osób straciły domy i zostały zmuszone do ucieczki w poszukiwaniu pomocy i bezpiecznego schronienia.

W ewangelicznym geście miłosiernego samarytanina, otworzyliśmy z hojnością nasze domy i serca. Granice Polski przekroczyło 8,5 mln uchodźców wojennych, a duża część z nich znalazła w naszej ojczyźnie pomoc i schronienie. Osoby prywatne oraz instytucje przystąpiły do niesienia pomocy potrzebującym. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 mln uchodźców. Wartość pomocy w postaci udzielenia schronienia, posiłków, paczek żywnościowych i darów rzeczowych oraz wsparcia integracyjnego wyniosła ok. 337 mln zł. Od pierwszych dni wojny Caritas udziela wsparcia rzeczowego w Ukrainie, wysyłając transporty pomocy humanitarnej o wartości ok. 260 mln zł. Po roku bohaterskiej obrony Ukrainy wojna trwa nadal, przynosząc kolejne ofiary i dalsze zniszczenia. Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy. Z tego powodu, zwracam się z apelem do księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich, aby w piątek 24 lutego br. we wszystkich kościołach w Polsce wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. Ufam, że dzięki modlitwie – już wkrótce – będziemy cieszyć się sprawiedliwym pokojem w Ukrainie, a dzięki naszemu wsparciu materialnemu, żaden z naszych braci i sióstr Ukraińców nie pozostanie bez pomocy. Nasza parafia też włączy się w tę inicjatywę zbierania ofiar w przyszłą niedzielę oraz wyślemy 4 paczki z najbardziej potrzebnymi produktami.