VI   NIEDZIELA ZWYKŁA 12.02.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś z racji tragedii jaka dotknęła mieszkańców Turcji i Syrii chcemy modlić się za poszkodowanych   trzęsieniem ziemi i wesprzeć ofiarą do puszek cierpiących.  O godz. 15 dziś  40 – godzinne nabożeństwo dla młodzieży; Serdeczna prośba do kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII aby potraktowali dzisiejszą adorację jako kolejne spotkanie w ramach celebracji liturgicznej.Za tydzień prosimy dzieci z kl. Od zerówki do VI klasy szczególnie I komunijne .

We wtorek wspominamy w liturgii św. Cyryla i Metodego patronów Europy.  

W środę nowenna do MBNP o 17. Pól godziny wcześniej adoracja w ciszy. Rozważając o objawieniach Matki Bożej w Lourdes będziemy na nowennie szczególnie się modlić za naszych chorych i cierpiących.

Już dziś zapowiadamy, że 25 lutego / za dwa tygodnie w sobotę o godz. 10 w sali domu parafialnego / będzie można nabyć stroje I komunijne oraz wszystko co potrzeba na tę uroczystość dla dzieci. Prośba serdeczna aby rodzice przyszli w tym dniu z dziećmi aby już zabrać szczególnie strój I komunijny dla dziecka.

Jak wspomniałem przed miesiącem w Niedzielę Chrztu Pańskiego oraz w następną co można przeczytać w ramach ogłoszeń, które są zamieszczone na stronie naszej parafii/ myślę tu o oświadczeniu Rady Parafialnej w sprawie ewentualnej budowy kaplicy na naszym cmentarzu /chcę poinformować do czego się zobowiązałem, że co miesiąc taką informację aż do połowy czerwca będę  podawał o ewentualnych wpłatach na ten cel.  Otóż przez ten miesiąc na budowę kaplicy ani jedna złotówka nie została wpłacona ani na konto parafii ani do kancelarii. Czekamy dalej na rozwój wypadków jak to zostało ustalone./dotąd jest 20 tys. Ks. Proboszcza/. Dodam że zawsze na prośbę rodziny jeśli było takie życzenie na modlitwę różańcową przed pogrzebem udostępniamy tak kościół parafialny jak i kaplicę w Małej Żeleźnikowej.

W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Uroczyste chrzty dzieci w naszym kościele będą w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na mszy o 11.

Na stronie naszej parafii jest udostępniony film z całego koncertu kolęd sprzed dwóch tygodni.

Od przyszłej soboty wracamy do spotkań parafialnych związanych z liturgiczną służbą ołtarza oraz grup młodzieży.

ZAPOWIEDZI :

PIERWSZE

Stachańczyk Kamil zam. Tenczynek oraz Angelika Hebda zam. Myślec;

Dutka Dawid zam. Boguszowa oraz Sadowska Magdalena zam. Żeleźnikowa Mała

DRUGIE

Krokowski Marek zam. Powroźnik oraz Skoczeń Jolanta zam. Żeleźnikowa Wielka

Szymański Wojciech zam. Michalów Kolonia oraz Węgrzyn Marta zam. Myślec