VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

W kościele powszechnym Światowy Dzień Chorych. Dziś o 15 nabożeństwo 40 – godzinne dla dorosłych.

Już w tym tygodniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W środę Popielcową msze z obrzędem posypania głów popiołem o 7; 9.30 oraz 17 ,w kaplicy o 16 . W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta – od 18 do 60 roku życia – oraz abstynencja od pokarmów mięsnych i alkoholu – od 14 roku do końca życia . Składka w tym dniu na potrzeby charytatywne.

W piątek Droga Krzyżowa o 17 zaś w kaplicy o 16.

Gorzkie Żale w kaplicy w niedzielę o 14 zaś w kościele o 16 potem msza św. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach tym bardziej, że dzieci rozpoczęły ferie zimowe i mają więcej czasu.

W przyszłą niedzielę modlić się będziemy o trzeźwość Narodu. Składka na nasze Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Są do nabycia „Promyczki Dobra” dla dzieci po 10 zł; jest też gazeta na „Wielki Post z Pasją” po 14 zł.

3 marca o 9.30 będzie poświecenie tablicy upamiętniającej „ Żołnierzy Niezłomnych” na naszym pomniku. Dokona tego ks. Janusz Michalik z Poręby, ponieważ gro osób tam zapisanych pochodzi właśnie z tej części parafii, która swym zasięgiem w tamtych czasach powojennych należała do Żeleźnikowej.