V NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2024

  • Post category:Ogłoszenia

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po porannej Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiaj o godzinie 15:00 „40-sto godzinne nabożeństwo” przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Poprowadzą je dzieci ze szkoły podstawowej. Za tydzień prosimy aby nabożeństwo poprowadziło  Rycerstwo Niepokalanej.

W tym tygodniu: w poniedziałek św. Agaty; we wtorek św. Pawła Miki; w sobotę św. Scholastyki.

W środę nowenna do MBNP o godz. 17:00. Pół godziny wcześniej cicha adoracja.

W piątek spotkanie dla młodzieży w Żeleźnikowej Wielkiej o 17:30 a w Żeleźnikowej Małej po Mszy św.

W przyszłą niedzielę 11 lutego Światowy Dzień Chorych.

Adnotacja z kroniki parafialnej:

We wtorek 16 stycznia w Rzymie ks. Maksymilian Lelito obronił doktorat na uniwersytecie Urbanianum. Po czterech latach studiów na wydziale misjologii, napisał pracę na temat „Kościół i jedność rodziny ludzkiej w świetle kultury spotkania papieża Franciszka”. Wraz z mamą ks. Maksymiliana miałem szczęście wziąć udział w tym wydarzeniu. Jestem zaszczycony tym zaproszeniem i bardzo dziękuję ks. Maksymilianowi. Po 18 latach mogłem ponownie być w Rzymie. W dniu następnym braliśmy udział w audiencji środowej z papieżem Franciszkiem. Ucałowanie dłoni Ojca świętego – jak to powiedział kardynał Krajewski – było oddaniem czci przez całą naszą parafię. Dzień potem modliliśmy się przy grobie św. Jana Pawła II z liczną grupa polaków. Zwiedzaliśmy wieczne miasto z licznymi bazylikami – ogrodami watykańskimi oraz pozostałościami po cesarstwie rzymskim. Spotkanie z kardynałem Konradem Krajewskim, i z jego dziełami jako jałmużnika papieża Franciszka zostaną na zawsze w naszej pamięci i sercu. Gratulując naszemu rodakowi tytułu naukowego, życzymy, by mógł swoimi talentami służyć Kościołowi powszechnemu, gdzie Duch Święty postawi go na jego kapłańskiej drodze.