VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  05.05.2024

Dziś po rannej mszy zmiana tajemnic różańcowych. Na mszy świętej o 11 I komunia św. Rodzicom dzieci I komunijnych dziękujemy bardzo za odpowiedzialne zaangażowanie w przygotowanie swoich dzieci do tego ważnego wydarzenia oraz za złożony dar ołtarza przeznaczony na szafę do zakrystii.

Rodzicom klas II z całej parafii dziękujemy za przygotowanie świątyni do tej pięknej uroczystości.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele o 18 zaś w kaplicy o 17.

W środę wspominamy św. Stanisława Biskupa i męczennika. Głównego patrona Polski. W tym dniu wypada 15 rocznica przyjęcia sakry biskupiej o. bp Józefa Słaby posługującego w Argentynie. Składamy gratulacje oraz zapewniamy o modlitwie naszego czcigodnego rodaka.

We czwartek o 18  modlić się będziemy w intencji mieszkańców Żeleźnikowej Wielkiej oraz o urodzaje. Pójdziemy w tym dniu do krzyża pod cmentarzem.

Bóg zapłać mieszkańcom Kąciny oraz domom do szkoły za złożoną ofiarę z tej racji a panu Tadeuszowi Słaby za podjęcie zbiórki. W ubiegłym tygodniu modliliśmy się w kaplicy w Małej Żeleźnikowej; zaś w środę na Myślcu – Zagórzu. Tam w pięknej scenerii zachodu słońca na tle Przechyby, Radziejowej i Mogielicy; z widokiem na Beskid Sądecki i starosądeckie błonia  przy dużej liczbie wiernych  za co dziękuję; naprawdę coś pięknego i wzruszającego. Dziękujemy za ofiarę z tej racji złożoną.

W tym tygodniu Biały Tydzień dla dzieci po I komunii świętej ale zarazem dla klas IV przygotowanie do rocznicy I komunii, która będzie w sobotę o 18.  

W przyszłą niedzielę dalszy ciąg Wizytacji kanonicznej naszej parafii przez ks.  Bp Stanisława Salaterskiego. Ks. Bp będzie u nas i wygłosi Słowo Boże na wszystkich mszach dopołudniowych. Będzie przewodniczył mszy w kaplicy na Małej oraz o 11. Po mszy rannej prośba aby na spotkanie zatrzymali się dorośli; róże różańcowe; Caritas; Rycerstwo Niepokalanej. O godz. 10.15 w kościele spotkanie z Liturgiczną Służbą Ołtarza; młodzieżą oraz z młodzieżą, która przyjęła sakrament bierzmowania. Po mszy o 11 prośba do dzieci aby też były obecne na przyjęcie słowa dla siebie. Tak zespoły dziecięce a także kolędnicy misyjni.  Jest to już trzecia wizytacja za mojego tu pobytu; przed 6 i pół rokiem był ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż.  Ufam, że za tydzień zmobilizujemy się aby uczestniczyć w tym dla naszej wspólnoty parafialnej ważnym wydarzeniu.

Zwracam się z serdeczną prośba za tydzień jak to mamy w zwyczaju o złożenie składki na  pokrycie finansowe ogrzewania kościoła; kaplicy w Małej oraz domu parafialnego. Jak wiemy koszty utrzymania tych obiektów szczególnie w porze zimowej są bardzo duże. Z góry dziękujemy za zrozumienie.