V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś na mszy świętej o 11 uroczysty chrzest dzieci.

Jutro o 18 w kaplicy modlimy się  w intencji mieszkańców Małej Żeleźnikowej oraz o urodzaje. Też ks. Piotr będzie polecał Bożemu Miłosierdziu ks. Józefa Kiljana; ks. Stanisława Kudeja; ks. Józefa Gawrona. Mieszkańcom Małej dziękujemy za złożone ofiary po domach  z racji modlitw o urodzaje.         

W środę o 19 modlić się będziemy w intencji mieszkańców Myślca oraz o urodzaje przy kapliczce na Zagórzu Myśleckim.

Przed nami miesiąc maj. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele o 18 zaś w kaplicy o 17.  W środę  wcześniej pół godziny prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest też piękną polską tradycją gromadzenie się wiernych przy kapliczkach przydrożnych aby odśpiewać Litanię do Matki Bożej i inne pieśni Maryjne. Zadbajmy także o ich wygląd i porządek. Jeśli będzie chęć mieszkańców bardzo chętnie po uprzednim ustaleniu możemy tam odprawić mszę świętą.

We czwartek I miesiąca o 18 modlitwy o powołania do Służby Bożej. Jest to też Dzień Flagi. Modlimy się za Polonię i Polaków za granicą.

W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego. O 16 nabożeństwo majowe; w kaplicy w tym dniu po rannej mszy świętej.

Okazja do spowiedzi w kościele przed wszystkimi nabożeństwami tak rano jak wieczorem. W tym dniu z racji święta nie odwiedzimy chorych w domach . Można poprosić z komunią pana szafarza.

W sobotę od godz. 8 rano na swoją spowiedź zapraszamy dzieci I komunijne i ich rodziny z chrzestnymi. Będą obcy spowiednicy. W I sobotę miesiąca o 18 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Odmówimy różaniec.

W niedzielę po rannej mszy zmiana tajemnic różańcowych.

Za tydzień o 11 I komunia święta do której przystąpi 14 dzieci z naszej parafii.  Życzymy im owocnego spotkania z przyjętym do serca Chrystusem.

ZAPOWIEDZI – pierwsze                                                              

Stawiarski Krystian zam. Żeleźnikowa Mała oraz Alicja Bodziony zam. Podrzecze;  Piętka Jerzy oraz Anna Stelmach zam. Żeleźnikowa Mała;                                                                 Kulak Marcin zam. Olszana oraz  Natalia Michalik zam. Żeleźnikowa Wielka;                             Paweł Węgrzyn zam. Myslec oraz Małgorzata Tokarczyk zam. Barcice