You are currently viewing V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU               26.03.2023

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Przyszła Niedziela Palmowa wprowadzi nas w liturgiczne przeżywanie największych wydarzeń w historii zbawienia. W tym dniu, 2 kwietnia, przypada też 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Jego pamiętne pielgrzymki do Ojczyzny przypominały uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, natomiast podejmowane obecnie próby zdyskredytowania jego osoby i niejako posadzenia go „na ławie oskarżonych” przypominają niesprawiedliwy proces Jezusa. Widzimy jednocześnie, że w tej dojmująco smutnej sytuacji bardzo wielu ludzi – indywidulanie i wspólnotowo – z odwagą staje w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Na dzień rocznicy jego śmierci w całej Polsce planowanych jest wiele wydarzeń, które będą wyrazem domagania się o należyte poszanowanie jego osoby, a także będą okazją do przypomnienia piękna jego człowieczeństwa i ogromnego wkładu, jaki wniósł w dzieje Kościoła, naszej Ojczyzny i całego świata.

Pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za wszelkie działania podejmowane przez tarnowskich Diecezjan zarówno w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, jak i na rzecz promowania ogromnego dziedzictwa, które po sobie pozostawił. Zapraszam w dniu 2 kwietnia do podjęcia szczególnej modlitwy przez orędownictwo św. Jana Pawła II za naszą Ojczyznę, by trwała i w przyszłości wytrwała w blasku Chrystusowej prawdy, która niesie wyzwolenie z zamętu, kłamstwa i zła oraz prowadzi do pokoju i prawdziwego szczęścia.

Święty Janie Pawle Wielki – módl się za nami!

Bp. Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Dziś po rannej mszy Droga Krzyżowa. Po południu Gorzkie Żale o 14 w kaplicy potem msza święta ;  w kościele Gorzkie Żale o 16  i potem msza święta.  Na Gorzkich Żalach dziś składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. 

Dziś też w ciągu niedzieli składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. 

We wtorek  urządzamy spowiedź parafialną przed świętami od 14 w kościele parafialnym zaś o 16 w kaplicy. Serdecznie zapraszamy bo w późniejszym czasie będą spowiedzi w obcych parafiach i trudniej nam będzie służyć w konfesjonale.

W środę nowenna do Matki Boże o 17. Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy . Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I spowiedzi i komunii świętej.   

     W piątek Droga Krzyżowa spod kościoła  o 17; wcześniej o 16.30 msza święta.  Pójdziemy na Majdan gdzie również od strony Poręby wyruszy grupa z którą się spotkamy. Jest to również Droga Krzyżowa w ramach Dnia skupienia dla nauczycieli naszego dekanatu. Treścią rozważań uczynimy zagadnienia związane z wychowaniem. Prosimy naszych nauczycieli ze szkół oraz mieszkających w naszej parafii także emerytów o podjęcie rozważań przy poszczególnych stacjach.   Zabierzmy światła i może kamizelki odblaskowe. Jest to zarazem celebracja liturgiczna dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy VII.

Przy okazji serdecznie dziękujemy za zorganizowanie Drogi Krzyżowej w piątek ostatni pod   „ Sowinę” od kaplicy w Małej Żeleźnikowej. Piękny śpiew; głębokie w treści rozważania oraz bardzo liczny udział wiernych co bardzo cieszy.

W sobotę I miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17 różaniec ; potem msza święta.

W przyszłą Niedzielę Palmową jak co roku o godz. 9.30 poświecenie palm oraz procesja z palmami wokół kościoła. Potem konkurs palm w kościele i w kaplicy. 

Bóg zapłać za złożenie ofiary przed tygodniem na ogrzewanie; w kościele złożono 10 tys. 152 zł zaś w kaplicy 1 tys. 517 zł.       

   Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej zaprasza na  GMINNY KIERMASZ WIELKANOCNY       w niedzielę palmową na placu parkingowym przed kościołem parafialnym w Nawojowej na którym będzie można nabyć m.in. palmy wielkanocne, ozdoby świąteczne, koronkowe serwetki do koszyków, kolorowe pisanki, baranki, ciasta wielkanocne.Organizatorzy serdecznie zapraszają do odwiedzenie stoisk kiermaszu.