You are currently viewing IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś po rannej mszy Droga Krzyżowa. Po południu Gorzkie Żale o 14 w kaplicy potem msza święta ;   w kościele Gorzkie Żale o 16  i potem msza święta.

  Jutro Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte rano o 7 oraz o 17. Na te dni zwróćmy uwagę jest odsłonięty obraz św. Józefa w głównym ołtarzu. Patronował św. Józef poprzedniemu proboszczowi ks. Józefowi Gawronowi, którego będziemy polecać w modlitwie.

We wtorek po południu spowiedź w Biegonicach.

U nas w parafii po następnej niedzieli też we wtorek; już dziś sygnalizujemy. 

W środę nowenna do Matki Boże o 17. Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy . Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I spowiedzi i komunii świętej. Po nowennie spotkanie rodzin , które przygotowują świątynię na Wielkanoc.

W piątek Droga Krzyżowa w kościele o 17. W kaplicy o 17 msza święta po której pójdziemy w Drodze Krzyżowej pod  „ Sowinę” . Zabierzmy światła i może kamizelki odblaskowe. Jest to zarazem celebracja liturgiczna dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

I tu uwaga! W tym roku nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania w Starym Sączu 15 maja o godz. 18. Ks, Biskup prosił o tą zmianę. 

W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  Msze święte rano o 7 oraz o 17.

Słowo Biskupa Ordynariusza.

Godność ludzkiego życia stanowi nienaruszalną wartość, którą powinniśmy otaczać szacunkiem, chronić a także coraz głębiej rozumieć w obliczu aktualnych zagrożeń. Pomocą w tym zadaniu jest Dzień Świętości Życia, ustanowiony na prośbę św. Jana Pawła II, którą wyraził w encyklice Evangelium Vitae: „Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji”. Odpowiadając na to wezwanie Papieża Rodziny, zapraszam Was do podjęcia w tym dniu w parafiach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Centralne uroczystości Dnia Świętości Życia będą miały miejsce w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu. Msza święta o godz. 18.00 będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. „O Maryjo, Tobie zawierzamy sprawę życia ”. W zakrystii można zakupić za 10 zł książeczkę z modlitwami na całe 9 miesięcy gdyby ktoś zechciał podjąć się  Duchowej Adopcji ze szczegółowymi informacjami na ten temat.

Bóg zapłać za dziś złożenie ofiary  na ogrzewanie z którego korzystamy w kościele i w kaplicy.

W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do grobu Pańskiego.

W Niedzielę Palmową jak co roku konkurs palm w kościele i w kaplicy.

Z mszy zamówionych na pogrzebie 2 gregoriańskie odprawia od 15 marca w Rzymie ks. Krzysztof Górski.

ZAPOWIEDZI

Pancerz Marcin zam. Siołkowa oraz Sekuła Marlena zam. Żeleźnikowa Mała;

Pażucha Mateusz zam. Żeleźnikowa Wielka oraz Kowalczyk Oliwia zam. Bucze