You are currently viewing Niedziela Palmowa 2023                02.04.2023

Niedziela Palmowa 2023 02.04.2023

 • Post category:Ogłoszenia

Po rannej mszy świętej Droga Krzyżowa. Przed sumą o 9.30 poświęcenie palm i procesja. Po mszy konkurs palm. Proszę po mszy świętej stanąć przy swoich palmach i dokonamy ich oceny w ramach corocznego konkursu. Dziękujemy „ Skierkom” za śpiew w tą piękną dzisiejszą uroczystość; panom za śpiew pasji. Panu Cieślikowi za prowadzenie osiołka na procesji.

Dziś Gorzkie Żale o 16; w kaplicy o 14.

Dziś przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej racji  w Nowym Sączu o 20 Marsz Papieski z plant pod pomnik w Rynku z modlitwami. W Starym Sączu o 19 z kościoła św. Elżbiety Droga Krzyżowa do ołtarza papieskiego.

Serdecznie dziękujemy za przeżytą Drogę Krzyżową w ostatni piątek na Majdan i wszystkim za jej przygotowanie i przeprowadzenie. Zachęcamy do udziału.

W środę chcemy odwiedzić z posługą chorych. Proszę o ich zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii. Ks. Proboszcz uda się w swój rejon od rana zaś ks. Piotr od 13.

Zachęcamy wszystkie małżeństwa , które chcą modlić się o dar potomstwa do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu w każdy ósmy dzień miesiąca na godzinę 18. W tym miesiącu z racji Wielkiej Soboty taka modlitwa będzie u nas w kościele w czasie adoracji przy grobie o 18 .

Od tego tygodnia po zmianie czasu przechodzimy na msze święte o 18.

W środę nowenna do Matki Bożej o 18. Modlić się będziemy o dobre przeżycie Triduum Paschalnego. Wcześniej pół godziny adoracja w ciszy. 

Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na kościół budujący się w Porębie. Jak w ubiegłym roku i od dziś w każdą I niedziele tego roku będziemy wspierać budowę kościoła.

  Zaopatrzmy się w prasę katolicką na te ważne dni świąteczne.

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rano między 7 – 8 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla przybywających z zagranicy na święta lub tych, którzy z ważnych powodów nie skorzystali ze spowiedzi parafialnej. Wszystkich parafian zapraszamy w Wielki Czwartek na mszę Wieczerzy Pańskiej o 18. Potem przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja.

Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawuje kościół – jedyny raz w roku – Mszy Świętej. Postarajmy się o przybranie krzyży przydrożnych. Rano zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 9 tylko w kaplicy! Obowiązuje post ścisły i abstynencja od alkoholu. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy w naszej świątyni o godz. 17 Drogą Krzyżową. W ciągu dnia uczestniczymy w adoracji od godz. 7.

7 – 8 –    SP kl VIII i młodzież;

8 – 9 –  SP kl VII;

9 – 10 – SP kl VI i V;

10 – 11 – SP kl IV;

11 – 12 – SP kl. 0 – III;

12 – 17 – Wszyscy

Wielka Sobota – w kościele poświęcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 8 – 11; w kaplicy na Małej o 9. Starajmy się też uczestniczyć w tym dniu w adoracji przy grobie.

Porządek Adoracji:

  7 – 8   Żeleźnikowa  Wielka /matki/

12 – 13 Rycerstwo Niepokalanej

13 – 14 Myślec /matki/

14 – 15 Żeleźnikowa Wielka /ojcowie/

15 – 16 Myślec / ojcowie /

16 – 18 Wszyscy

18 – 19  Rodzice modlący się o dar  potomstwa;

19 – 20 Żeleźnikowa Mała

20 – Ceremonie Wielkiej Soboty/ proszę przyjść ze świecami!/  Msza święta i Procesja Rezurekcyjna. Przygotujmy na procesję sztandary, feretrony, baldachim. Prosimy młodzieńców do Grobu Pańskiego oraz na rezurekcję.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – porządek mszy niedzielny: 7; 8.15 – kaplica; 9.30; 11; 16.  Nabożeństwa w drugi dzień świąt do południa jak w niedzielę zaś po południu nie będzie mszy świętej.