V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024

  • Post category:Ogłoszenia

Dziś kolejny dzień rekolekcji. Od wczoraj wieczorem idąc za apelem Episkopatu Polski podejmujemy modlitwę za ojczyznę. Można łączyć się codziennie z Jasną Górą skąd o 21.20 te modlitwy są transmitowane. Po rannej mszy świętej Droga krzyżowa. O 14 Gorzkie Żale w kaplicy; w kościele o 16. Potem Msza święta. Jutro o 18 modlitwa uwielbienia.

We wtorek spowiedź rekolekcyjna miedzy 14 a 17 / w kaplicy o 16 /. Wypada w tym dniu Uroczystość św. Józefa który patronował naszemu poprzedniemu  ks. proboszczowi. W tym dniu będzie odsłonięty w głównym ołtarzu obraz św. Józefa patrona rodzin.

Chciejmy umożliwić naszym chorym udział jeśli zdrowie pozwala na specjalnym dla nich nabożeństwie w środę o 12.30 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

 W środę po tym nabożeństwie od 13.30  odwiedzić chcemy wszystkich chorych w domach. Prosimy o uprzednie ich zgłoszenie w zakrystii czy kancelarii. Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń oraz na stronie naszej parafii. Można też zabrać program po mszach. Na wszystkich mszach na zakończenie rekolekcji w środę tradycyjnie składka.

W piątek Droga Krzyżowa z kaplicy w Małej Żeleźnikowej po mszy o 17. Proszę zabrać latarki; kamizelki odblaskowe. Będzie o tej godzinie już zapadał zmrok.

Dziękuję serdecznie za liczny odział w Drodze Krzyżowej w piątek na Majdan.

Przez czas rekolekcji będzie można zobaczyć w naszym kościele wystawę o rodzinie Błogosławionych Ulmów. Dziękuje panu sołtysowi Tadeuszowi Majewskiemu za podjęte kwestie organizacyjne a pani Agnieszce Zagórowskiej za przywiezienie eksponatów. Wystawę można tej obejrzeć na stronie internetowej IPN w Krakowie pod tytułem Samarytanie z Markowej

Za tydzień Niedziela Palmowa. Msza święta z poświęceniem palm i procesją wokół kościoła o 9.30. Jak zwyczajnie organizujemy konkurs palm. Postarajmy się o ich przygotowanie.  Poświęcenie palm w kaplicy i konkurs o 14.

Za tydzień na Gorzkich Żalach zbierzemy ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego. Składka na  Mszach na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Chrzty uroczyste będą w naszej parafii w poniedziałek wielkanocny o 11.

Jutro w Białym Klasztorze o 15 pogrzeb śp. siostry Noemi Smajdor.  Polecajmy naszą rodaczkę Bożemu Miłosierdziu.

ZAPOWIEDZI – drugie
Drożdż Adam zam. Żeleźnikowa Mała i Poręba Monika zam. Nowy Sącz;
Mariusz Sekuła zam. Myślec i Wiktoria Szczecina zam. Nowy Sącz;
Kulak Marcin zam. Olszanka i Michalik Natalia zam. Żeleźnikowa Wielka;         
Paweł Węgrzyn Myślec oraz Małgorzata Tokarczyk zam. Barcice;

Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej, Parafia w Nawojowej przy współpracy z Parafią w Brzeznej serdecznie zaprasza na Misterium Męki Pańskiej w dni 23.03.2024 (sobota) o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Nawojowej.
Koordynatorem i współtwórcą misterium jest Ksiądz Roman Krukowski.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej zaprasza na XI GMINNY KIERMASZ WIELKANOCNY w niedzielę palmową 24  marca  2024 r. na placu parkingowym przed kościołem parafialnym w Nawojowej na którym będzie można nabyć m.in. palmy wielkanocne, ozdoby świąteczne koronkowe serwetki do koszyków, kolorowe pisanki, baranki, ciasta wielkanocne. Organizatorzy serdecznie zapraszają do odwiedzenie stoisk kiermaszu. Z tego też względu prosimy nie parkować samochodów na placu przed kościołem od strony Centrum Nawojowej. Za utrudnienia organizatorzy przepraszają.

Po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w Konkursie Palm Wielkanocnych w przyszła niedzielę. Palmy do konkursu należy zostawić w kościele. Pod ocenę będą brane tylko palmy wykonane w sposób tradycyjny i podpisane.