Niedziela Dobrego Pasterza – 21.04.2024

Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej i za powołanych.

Bóg zapłać za ofiary składane na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

We wtorek Uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski.

W środę  o 18 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy. Zapraszamy dzieci I komunijne z rodzicami.

We czwartek w liturgii wspominamy św. Marka. Jak to mamy w tradycji pójdziemy w procesji do kaplicy na posesji pp. Rogowskich modląc się o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach naszej parafii a także o urodzaje.

W piątek spotkanie młodzieży dla Małej po mszy o 17.30 zaś w sali na plebani o 18.30.

Wczoraj ks. bp Stanisław Salaterski rozpoczął wizytację naszej parafii. Ks. Bp nawiedził kaplice na Małej Żeleźnikowej Odwiedził jedną z rodzin w Małej Żeleźnikowej. Spotkał się z Radą Parafialną; Radą Gospodarczą  Radą Cmentarną oraz z szafarzami i pracownikami kościelnymi.  Po mszy świętej na plebani było spotkanie z ks. Biskupem wszystkich księży naszego dekanatu.

Drugi dzień wizytacji o czym będziemy informować będzie 12 maja. Bóg zapłać zespołom „ Skierek” i „ Aniołkom św. Michała” za wczorajszy piękny śpiew.

Są do nabycia  czasopisma : „Misje dzisiaj” i „Misyjne drogi” po 7 zł.  Można przeglądnąć je w zakrystii i zaprenumerować.

Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za pięknie przygotowany kościół i ofiarę na szafę do zakrystii.

Dziękujemy rodzinie Łukasik Stanisława i Zbigniew za ufundowanie 3 ornatów do kościoła.