Poniedziałek Wielkanocny 10.04.2023

  • Post category:Ogłoszenia

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim  za przekazane nam życzenia świąteczne oraz złożone dary na stół na plebanii. Dziękuję wszystkim, którzy  tak pięknie włączyli się w przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego:

– Ks. Maksymilianowi za wspólna modlitwę w czasie Triduum Paschalnego; głoszone Słowo Boże w Wielki Czwartek i w Wielkanoc oraz za posługę w konfesjonale;

– klerykowi Dawidowi za wspólną modlitwę,

– rodzinom  za posprzątanie kościoła oraz przygotowanie grobu Pańskiego i ciemnicy mieszkańcom Żeleźnikowej Wielkiej na ręce pani Joanny Strzelec;  wszystkim wykonującym piękne palmy ze stojącą przed kaplicą w Małej bardzo okazałą.

-służbie ołtarza : ministrantom, lektorom, komentatorom, ceremoniarzom za pięknie sprawowaną liturgię na ręce ks. Piotra; też za piękne dekoracje wielkopostne przed ołtarzem razem z panią Katarzyną Olszowską,

– Panu organiście Kamilowi Tokarzowi oraz  śpiewającym   w czasie triduum;  zespołom muzycznym: „Aniołki św. Michała” z Wielkiej na ręce pani Natalii Kowalik oraz „Skierkom”z Małej na ręce pani Ireny Górowskiej  prowadzącym przejmującą w swej wymowie Drogę Krzyżową w Wielki Piątek oraz włączając się w dzisiejszą liturgię,

-panom Piotrowi i Józefowi Sroka oraz Przemkowi Pierzchała śpiewającym mękę pańską;  grającemu na trąbce  panu profesorowi Mirosławowi Tokarczykowi,

-dziękuję dzieciom, młodzieży, ojcom i matkom za adorację w ciemnicy i przy grobie,

– dziękuję panom kościelnym z kościoła i kaplicy:Adamowi i Janowi;

– dziękuję paniom Krystynie Niemiec oraz Marii Zaczyk za całoroczną bezinteresowną pracę przy dbaniu o czystość bielizny ołtarzowej  służącej w  liturgii; -wszystkim parafianom i miłym gościom za liczny udział w liturgii Wielkiego Tygodnia,

Bóg zapłać za ofiary dziś składane na  KUL i PAT,

Przez cały tydzień przeżywać będziemy Oktawę Wielkanocy. W środę nowenna do Matki Bożej.  Pół godziny wcześniej adoracja w ciszy. Na nowennie spotkanie modlitewne przed I komunią świętą     z naszym przygotowaniem do Święta Bożego Miłosierdzia.  Z racji oktawy Wielkanocnej  w  piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą  niedzielę w kaplicy w Małej Żeleźnikowej o 11 odpust ku czci Miłosierdzia Bożego. Na tej Uroczystości będzie wprowadzenie do kaplicy figur: św. Michała Archanioła  z Gargano, która nam towarzyszyła na bocznym ołtarzu od renowacji misji świętych. Pamiętamy jej poświęcenie przez o. bp Józefa Słaby. Chcemy podkreślić przez ten fakt więź kaplicy w Małej z patronem naszej parafialnej świątyni jako też pamiątkę naszych parafialnych jubileuszy. Także z drugiej strony symetrycznie umieścimy w kaplicy figurę Matki Bożej Fatimskiej.  Mszy odpustowej będzie przewodniczył ks. Jarosław Sroka i Słowo Boże w tym dniu wygłosi ks. Prałat Wiesław Majca rodacy z Małej Żeleźnikowej.

Za tydzień nie będzie mszy o 11 w kościele!  Ponadto będą msze w niedzielę o 7;  9.30 ; w kaplicy  o 11;  w kościele  po południu o 16. Po każdej mszy świętej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego ale ze względu na pandemię nie będzie możliwości ucałowania relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II.

Po mszach świętych za tydzień zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Dziękujemy rodzinie pp Nakielskim z Myślca za tradycyjnie już ofiarowany do naszego kościoła piękny woskowy paschał. Panu Zdzisławowi Fudala za prace techniczne w kaplicy i na plebani.

Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu zaprasza chętnych z naszej parafii na Seminarium Odnowy Wiary ze św. Janem Pawłem II. Są to 8 tygodniowe rekolekcje w życiu codziennym. Pierwsze spotkanie we czwartek 20 kwietnia godz. 17.30 w sali Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na plakacie. Ponieważ na spotkaniu Rady Parafialnej padła propozycja aby przy parafii zorganizować ”spotkania z Biblią” wychodzimy naprzeciw tej inicjatywie aby już teraz grupa chętnych z naszej parafii wybrała się na te bardzo ciekawe rekolekcje a potem była  „ zaczynem” do działania u nas. Rekolekcje w Nowym Sączu poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji.

Jest prasa katolicka; zachęcamy do nabycia między innymi nowy nr  „ Gościa Niedzielnego” „Promyczek Dobra” o tematyce wielkanocnej.

ZAPOWIEDZI– pierwsze

Edward Kluper zam. Kościelisko Anna Skrzymowska Myślec;

Sroka Dawid zam. Czermna i Anna Krzesz zam. Żeleźnikowa Mała

Krokowski Marek zam. Powroźnik i Skoczeń Jolanta zam. Żeleźnikowa Wielka

Szymański Wojciech zam. Michalów Kolonia oraz Węgrzyn Marta zam. Myślec