You are currently viewing NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 16.04.2023

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 16.04.2023

  • Post category:Ogłoszenia

W Święto Bożego Miłosierdzia  gromadzimy się na mszy świętej odpustowej. Ogromnie się cieszymy wspólnotą modlitewną, którą tworzymy z gośćmi i parafianami.  Bóg zapłać za przewodniczenie        w modlitwie naszemu zgromadzeniu liturgicznemu ks. Jarosławowi Sroka oraz za głoszone dziś Słowo Boże ks. Prałatowi Wiesławowi Majca . Jest z nami ks. Prałat Eugeniusz Szyszki Dyrektora Dzieł Misyjnych w Polsce.  Dziękuję  scholi dziewcząt „ Skierki” z Żeleźnikowej Małej  na ręce p. Ireny Górowskiej  oraz „Aniołkom św. Michała Archanioła” z Żeleźnikowej Wielkiej na ręce p. Natalii Kowalik za piękny śpiew. Służbie Ołtarza na ręce ks. Katechety; panu kościelnemu i panu organiście. Figura św. Michała Archanioła jest darem ofiarnym rodziców I komunijnych z ubiegłego roku oraz rodziców bierzmowanych z całej parafii. Jeszcze raz wielkie dzięki! Ks. Prałatowi Wiesławowi dziękujemy za figurę Matki Bożej Fatimskiej. Ks. Piotrowi za przygotowanie figury Matki Bożej, która została odnowiona i  przygotowana do dzisiejszej uroczystości oraz mogła być wkomponowana w cały wystrój kaplicy. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Tadeuszowi Węgrzynowi za wykonanie podstaw do figur. Dziękuję za porządkowanie  i dekorację kaplicy przed odpustem. Wszystkim uczestnikom życzę aby Boże Miłosierdzie, które jest nieskończone w swej mocy ogarnęło każdego z nas i na ten czas lęków i niepokojów, które nas dotykają było wsparciem.

Dziś przypada Święto Caritas, które rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Do puszek zbieramy ofiary na Caritas za które serdecznie dziękujemy.

Po mszy koronka do Bożego Miłosierdzia przez co  można w ten sposób zyskać odpust zupełny.

W środę od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.  Nowenna do Matki Bożej o 18. Wcześniej w sali domu parafialnego spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o 16.30. Po nowennie w środę w domu parafialnym spotkanie rodziców dzieci klas II z całej parafii celem omówienia spraw z przygotowaniem kościoła do Uroczystości I komunijnych , które będą 7 maja.

We czwartek przy parafii Przemienienia Pańskiego rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do udziału. Szczegóły na afiszu w przedsionku.

Jest do nabycia prasa katolicka z bardzo ciekawą tematyką o Bożym Miłosierdziu.

W piątek był pogrzeb pochodzącego z naszej parafii śp. Edwarda Niemca z Kąciny. Polecajmy Jego osobę Bożemu Miłosierdziu.

ZAPOWIEDZI– drugie

Edward Kluper zam. Kościelisko Anna Skrzymowska Myślec;

Sroka Dawid zam. Czermna i Anna Krzesz zam. Żeleźnikowa Mała

Krokowski Marek zam. Powroźnik i Skoczeń Jolanta zam. Żeleźnikowa Wielka

Szymański Wojciech zam. Michalów Kolonia oraz Węgrzyn Marta zam. Myślec