You are currently viewing Niedziela Trójcy Świętej

Niedziela Trójcy Świętej

Dziś Uroczystość Trójcy Świętej. Dziękujemy ks. Prałatowi Kazimierzowi Pachowi za wygłoszone dziś Słowo Boże.

W środę o 18 nabożeństwo do MBNP, pół godziny wcześniej adoracja w ciszy.

We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Na mszy o 9.30 główna Uroczystość   z procesją do 4 ołtarzy kończąc na dziedzińcu szkoły. Zapraszamy do udziału dzieci do sypania kwiatów; dzieci w strojach I komunijnych; służbę ołtarza; strażaków; zabierzmy feretrony i chorągwie przygotowane jak zawsze w ciemnicy. Składka w tym dniu na hospicja.

Za tydzień nie będzie mszy o 11!!!

W Oktawie Bożego Ciała msze święte o 7 i 18 w każdy dzień. W kaplicy z racji oktawy nie będzie mszy w tym tygodniu.

W niedzielę na mszy o 9.30  zostaną przyjęci do grona ministrantów nowi chłopcy. Po mszy procesja.

Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na budujący się kościół w Porębie w kwocie 6tys 803 zł. Dziś zbiórka do puszek na Uniwersytet św. Jana Pawła II.

Młodzież kl VII z Wielkiej Żeleźnikowej będzie mieć egzamin w szkole Podstawowej we wtorek 14.06 o godzinie 13.30.  Udział rodziców  w tym egzaminie jest obowiązkowy.

30 mszy za zm. Stanisław Skoczeń z mszy zamówionych na pogrzebie odprawi w lipcu ks. Maksymilian Lelito.

Komunikat ks.Biskupa

Drodzy Diecezjanie!

Szczęśliwe małżeństwo i rodzina to wartości, które zawsze były i będą podstawą rozwoju ludzi wszystkich czasów, kultur i narodów. Trudności i niepokoje zewnętrzne jeszcze bardziej uświadamiają nam, że rodzina, zaraz po Bogu w Trójcy Jedynym, jest wspólnotą dającą najmocniejsze oparcie w życiu.

Diecezjalne Święto Rodziny, które w naszej diecezji przeżywamy w trzecią niedzielę czerwca, będzie okazją, ażeby podziękować Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, szczególnie za tych, którzy żyjąc łaską sakramentu małżeństwa stają się dla współczesnego świata żywymi świadkami „Ewangelii rodziny”. W tym roku nasze świętowanie wpisze się w zakończenie przeżywanego w całym Kościele powszechnym Roku Rodziny.

Drogie mojemu sercu Rodziny!

Serdecznie zapraszam Was do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę 18 czerwca w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, gdzie o godz. 15.00 będzie nabożeństwo drogi krzyżowej zaś o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza święta. Natomiast główne uroczystości odbędą się w niedzielę 19 czerwca w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. O godz. 10.30 rozpocznie się różaniec w intencji rodzin, a o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Na zakończenie Mszy świętej każdej obecnej na niej rodzinie pragnę podarować modlitewnik dla rodzin. Diecezjalne Święto Rodziny zakończymy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, gdzie o godz. 16.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa.Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy.

ks. Bp Andrzej Jeż

Zapowiedzi- drugie